f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ БОГДАНА СТУПКИ - 27 СЕРПНЯ, СУБОТА

26.08.2022

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

Відзначимо разом - в кінотеатрі "Жовтень". Запрошую!

13.00 - презентація книги Сергія Тримбача "БОГДАН СТУПКА. МЕТАМОРФОЗИ" (видавництво "Дух і літера", 2022).

До участі у презентації запрошено акторів театру і кіно, кіно і театральних критиків, усіх, хто був і є прихильником чи навіть фанатом творчості видатного актора. Звісно, що серед запрошених - родина Богдана Ступки.

До речі, серед організаторів акції, окрім кінотеатру і видавництва, - Благодійний фонд Богдана Ступки, керівником фонду є Ірина Батько-Ступка.

На жаль, не прийде художник Сергій Якутович (1952-2017), одначе усі учасники презентації зможуть ознайомитись з виставкою його графічних робіт, присвячених великому акторові, а також альбомом так само авторства Якутовича.

До речі, у фойє кінотеатру можна буде придбати книгу "Коло Якутовичів" Катерини Рапай ("Дух і літера", 2021), а також ще кілька книг того ж видавництва, серії "Постаті культури": "Сергій Параджанов. Більший за легенду" Івана та Марти Дзюби, "У "Кіnо-Колі", за редакцією Володимира Войтенка", "Іван Миколайчук. Містерії долі" Сергія Тримбача.

15.15 - саме в цей час почнеться показ фільму "МОЛИТВА ЗА ГЕТЬМАНА МАЗЕПУ" (2002) Юрія Іллєнка. Картина доволі химеричної долі, яку спіткало зачарування одних і розчарування інших. Нині, в час, коли російські війська знову в Україні, кінострічка вочевидь сприймається по-іншому. Як саме - це варто перевірити, подивившись фільм на великому екрані, у сучасній проекції.

"Молитва за гетьмана Мазепу"

Сценарій, режисура, камера, продюсування - Юрій Іллєнко

Художник-постановник Сергій Якутович

Композитор Вірко Балей

Виконавці головних ролей - Богдан Ступка, Людмила Єфименко, Микита Джигурда. У ролях: Пилип Іллєнко, В'ячеслав Довженко, Віктор Демерташ, Сергій Романюк, Лесь Сердюк, Михайло Голубович, Сергій Марченко, Юрій Іллєнко (маршал Жук), Остап Ступка, Олег Драч, Кость Степанков, Раїса Недашківська, Марина Петренко, Катя Лісовенко, Сергій Альошечкін, Володимир Коляда.

Національна кіностудія імені Олександра Довженка, 2002.

Тривальість фільму 154 хвилини.