f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Згадуємо кінооператора та кінорежисера Вадима ІЛЛЄНКА!

03.07.2022

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

День народження цього чудового митця я відзначаю двічі – 3 квітня, коли він насправді з'явився на світ у Черкасах, і другий за офіційною датою його реєстрації 3 липня 1932 року, (Новомосковськ, Дніпропетровська область, УРСР).

https://www.facebook.com/klominska

Стелла Кломінська разом із Станіславом Липницьким. 3 липня 2017 р. ·

Дочка Вадима Герасимовича Іллєнка Олена Іллєнко додала 14 нових фото та написала:.

7 травня 2016 р.

· Хлопцем 14 років тато став свідком того, як знімається кіно. Це було на канікулах, улітку 1946 року, на березі Дніпра. Назви фільму тато не запам'ятав, натомість із вибором професії визначився того ж дня. Він захотів бути тим хто, стоячи за камерою, розставляв місцями танки, піхоту, кінноту, плоти, санітарні обози та інше… Знімалася, як ви вже здогадалися, сцена форсування Дніпра.

Далі:

https://www.facebook.com/klominska

MiraStudia Модерна Україна 

3 липня виповнюється 90 років від дня народження Вадима Іллєнка - видатного українського кінематографіста, режисера, оператора, сценариста, актора, педагога, народного артиста України, лауреата Державної премії України імені Олександра Довженка (за операторську роботу фільма "За двома зайцями"), старшого брата Юрія і Михайла Іллєнків (1932-2015). "У його роботах пластична довершеність композиції кадру, експресіоністська насиченість кольорової гами та світлотіньових ефектів (найвиразніше у "Вечорі на Івана Купала") поєднуються із скрупульозністю відтворення атмосфери часу, вмінням подати епічний профіль епохи. У режисерських роботах тонке нюансування особистісного синтезується з романтичною узагальненістю портретування часу.", - Сергій Тримбач (@Sergiy Trymbach).

Далі:

https://www.facebook.com/mirastudia.ua/