f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"ЗВІР СПРОБУВАВ М'ЯСА І ПОНЮХАВ ОТРУЄНІ ПАРИ КРОВІ"

29.06.2022

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Олександр Довженко про совєтско-імперських борців з українськими націоналістами. У цих "борцях" завжди було щось людожерське. Енкаведисти, кагебісти - це з їхнього лона вийшов Путін, відтак ніщо людожерське йому не є чужим.

Днями, на так званому Спб-му економ. форумі, Баба Яга (за паспортом Маргарита Симоньян) закликала людожера "дать в челюсть" українцям, які - подумати тільки! - не дозволяють себе "скушать", чинять опір. Людожер плотоядно посвітив своїми ботексними щічками і закликав кушать людішек так, щоби це виглядало якось цивілізованіше... (відтворюю, звісно, не дослівно, а посутньо).

А ось образок людожера зразка 1945 року. Війна закінчилась - з Гітлером. Продовжилась - з українськими патріотичними силами. На Заході України. Це було продовженням нищення України і українців, яке почалося ще з різанини в Батурині 1708 року (російські військові знищили там усіх, до останнього дитинчати) і продовжилось багато чим (з особливою жорстокістю у 1920-30-ті роки).

Отже, Довженків запис у Щоденнику, липень 1945-го.

Про слухача вищих партійних курсів, котрий похваляється тим, як легко убивати ворога. “Одного націоналіста я повісив униз головою і палив на повільному огні, вирізав із нього шматки м’яса”. Я ледь не запитав його: і смажив ті шматки і заковтував? “А він, гадюка,- очі героя засвітилися жорстоким огнем, і великий його рот, схожий на щілину, з білими губами, заходив ходуном,- а він, гадюка, так і помер із криком “Слава Україні!” От гадюка. Скільки я їх перемучив!..”.

Я побачив,- пише далі Довженко,- що йому скучно на Вищих партійних курсах, де зараз учиться. Йому хочеться мучити. Звір спробував м’яса і понюхав отруєні пари крові. І кров кличе убогу його двоногу душу.

Ні, ніколи не стануть люде кращими”

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach