f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

В Україні проведуть дослідження якості кіноосвіти

31.07.2021

26.07.2021.

Дослідження має встановити розбіжності між потребами та обсягом підготовки фахівців

В Україні розпочалося дослідження системи кіноосвіти, проведення якого має на меті встановити розбіжності між потребами ринку та обсягом підготовки фахівців в галузі кіно.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Дослідження, що буде проведено Асоціацією кіноіндустрії разом із Центром «Соціальні індикатори».

Далі:

https://osvita.ua/vnz/83201/

Кіноосвіта в Україні роками топчеться на місці

11.07.2020.

Виконавча директорка Української кіноакадемії та співзасновниця онлайн-платформи DzygaMDB Анна Мачух — про недостатній рівень кіноосвіти в Україні та спроби його підвищити за рахунок освітніх ініціатив

Стан кіноосвіти в Україні вже давно викликає занепокоєння у всієї індустрії. У системі підготовки мистецьких кадрів продовжує домінувати формалізм, а новітні технології та сучасні запити не враховуються під час навчання. Якщо коротко, традиційна кіноосвіта роками топчеться на місці. Недарма один з найуспішніших українських продюсерів колись пропонував розпустити університет Карпенка-Карого і створити на його місці новий.

Звісно, не варто вживати таких радикальних заходів. Але тут є певна частка правди. В Карпенка-Карого діє ще радянська система спеціалістів, активні роки яких припали на той час, коли просто не існувало можливості зробити своє якісне авторське кіно. У результаті, студентів навчають в основному теоретики, які зняли в кращому випадку один фільм.

Далі:

https://delo.ua/lifestyle/kinoosvita-v-ukrajini-rokami-topchetsja-na-misci-370483/