f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

07.04.2021

Ми, представники культурної спільноти України, обурені грубим порушенням процедури та неналежним виконанням обов’язків Наглядовою радою Українського культурного фонду, яке сталося під час проведення конкурсу на посаду виконавчого директора Фонду 24.03.2021 року, а саме:

Під час проведення конкурсної процедури Наглядова рада не застосовувала до оцінки претендентів вимоги, висунуті при оголошенні конкурсу на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду, які дали б змогу коректно та зрозуміло порівнювати кандидатів та їх програми.

Не визначала переможця конкурсного добору шляхом відкритого голосування, змінивши Регламент у непублічний спосіб, оскільки оприлюднення зміненого Регламенту відбулося вже після проведення конкурсу. Під час засідання деякі члени Наглядової ради демонстрували необізнаність у процедурах та правилах УКФ.

Це призвело до того, що під час таємного голосування найбільшу кількість голосів отримав кандидат, що продемонстрував найменшу відповідність заявленим критеріям, у чому впевнені усі, хто долучився до перегляду прямої трансляції засідання на YouTube-каналі Укрінформу. На цьому наголошується у «Відкритому листі на захист культурних інституцій», що ініціював Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, підписантами якого виступили більше ніж півтори тисячі осіб, а також в низці публікацій у ЗМІ.

Ми вимагаємо від Наглядової ради УКФ у разі проведення нового конкурсного добору дотриматися задекларованих документами принципів діяльності Наглядової Ради Фонду:

законності, професіоналізму, гласності, неупередженості, толерантності, прозорості, колегіальності, об’єктивності та обґрунтованості ухвалених рішень, для чого:

Розробити, затвердити та оприлюднити критерії оцінювання претендентів на посаду виконавчого директора Фонду (з визначенням балів за кожною позицією критеріїв), та застосовувати їх при проведенні конкурсного відбору.

Визначити переможця конкурсного добору шляхом відкритого голосування. Не вдаватися до зміни процедури регламенту у частині кількості голосів, що визначають переможця.

У разі, якщо Наглядова рада не в змозі виконати обґрунтовані та законні вимоги спільноти, члени Наглядової ради повинні скласти повноваження за власним бажанням.

Звернення відкрите для підписання юридичними та фізичними особами. Для приєднання до підписантів, будь ласка, заповніть форму за посиланням.

Підписанти (оновлюється):

Далі:

https://rpr.org.ua/news/vidkryte-zvernennia-do-nahliadovoi-rady-ukf-mkip-i-komitetu-z-pytan-humanitarnoi-ta-informatsiynoi-polityky-vru/?fbclid=IwAR0Imo0xfUYLhNrjV24rtKtsSw4cx8z49kHUFCy5ItvlGdrygqhjyozWGMs