f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ВОЛОДИМИР ГАЛИЦЬКИЙ НАРОДИВСЯ!

01.08.2020

Стелла Кломінська

кінознавиця, редактор, хронолог

https://www.facebook.com/klominska

30 липня день народження, майже ювілей, у блискучого професіонала, кінооператора - Володимира Галицького.

Де б він не працював - в ігровому, документальному кіно, в телепрограмах, рекламних роликах або музичних кліпах, на чому б він не знімав на 35 мм, 16 мм, на кіноплівці або відео- фототехнніц і- він завжди залишався вірний своєму операторському оку і чуттю, своєму таланту і душі, чітко вловлюючи режисерський задум і удосконалюючи його втілення.

А ще він просто чудова людина, яку ми усі любимо ще із студентських років... Будь здоровий і щасливий на довгі, плідні, творчі роки!

Галицький Володимир Васильович (30 липня 1955, Київ, УРСР) — радянський, український кінооператор, Заслужений діяч мистецтв України (2015), член Спілки кінематографістів України, член Національної спілки журналістів України, член Гільдії кінооператорів України.

Народився у Києві. Після закінчення середньої школи почав працювати проявлювачем кіноплівки на Київській кіностудії науково-популярних фільмів.

У 1978 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого, де навчався на кінооператорському факультеті в майстерні Леоніда Прядкіна. Після служби в армії у 1980 році розпочав кар’єру кінооператора на студії «Укртелефільм», працюючи в жанрі хронікально-документального кіно. В цей період роботи у 1984 році Володимиром Галицьким був знятий документальний фільм «Будні РАПО», де вперше в Україні було застосовано технологію 16-мм негативної кольорової плівки фірми KODAK.

У 1986 році під час аварії на ЧАЕС Володимир Галицький один із перших українських кінооператорів проводив повітряні зйомки ректора четвертого енергоблоку та зйомки евакуйованого міста Чорнобиль.

На початку 90-х років Володимир Галицький брав активну участь у створенні телебачення міста Славутич. У 1995 році почав працювати оператором в українському відділенні американської компанії «Burson-Marsteller» , а пізніше в рекламній агенції «The Willard Group» у Києві.

З 2000 року активно співпрацює з різними теле- та фільмовиробничими студіями. Володимир Галицький зняв велику кількість телевізійних програм та сотні фільмів в різних жанрах: рекламні, документальні, анімаційні та ігрові. секс видео

З 1998 року Володимир Галицький поєднує свою практичну роботу оператора з педагогічною діяльністю у вищих учбових закладах по підготовці майбутніх операторів кіно та телебачення: Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого (1998-2000), Інститут журналістики та кіно-телемистецтва Київського міжнародного університету (2006-2008), Інститут екранних мистецтв ім. І. В. Миколайчука (2009-2015). З 2015 року і по теперішній час є доцентом кафедри кіно- , телемистецтва Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Фільмографія

Далі: