f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Той, хто зібрав «Толоку» 29 червня вітаємо з днем народження корифея українського кінематографа – Михайла Іллєнка!

29.06.2020

«Національне кіно – це дзеркало, в яке дивиться нація й хоче побачитеи себе. І якщо цього дзеркала немає, ми будемо дивитися на власну карикатуру, намальовану кимось іншим».

Ці слова супроводжують Михайла Герасимовича з часів Радянського Союзу. Тоді на його сценаріях ставили тавро ідеологічно неправильної побудови, а він лишень хотів культивувати наше українське: героїв, дух, характер, традиції, єдність народу. Тому він зберігав та виношував задуми фільмів майже пів століття.

Розквіт і визнання прийшли в часи Незалежності.

Нині Михайло Ілленко – відомий український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України ім.Олександра Довженка. Його стрічку Той хто пройшов крізь вогонь. номінували на «Оскар», а Фільм "Толока" – найочікуваніша українська прем'єра цього року.

Михайло Герасимович подолав усі перепони на шляху до втілення в життя цього грандіозного задуму та вже от-от побачить реакцію глядача. Так вийшло, що головна ідея кіно вийшла з берегів, і сам процес створення нагадував толоку.

Це перша картина за віршем Тараса Шевченка за останні 50 років! А саундтрек – українська народна пісня «Чорні очка», яку режисер продовжив і перетворив на «українську народну камасутру». Тож це варто вашої уваги!

Михайло Іллєнко – сивий чоловік з очами юнака. Його активності можна тільки позаздрити.

Організатор Кінофестиваль "Відкрита ніч", декан кінофакультету КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, а ще він моряк і мандрівник. Брав участь у першому етапі навколосвітньої подорожі на яхті «Купава» та возив українське кіно в Антарктиду.

Дивіться у відео Суспільне Око, чим ще наділена ця талановита людина, яка сім'я у режисера та для чого він їздить на фронт до наших захисників.

https://www.facebook.com/suspilne.oko/videos/656780228210127

https://www.facebook.com/suspilne.oko/posts/1409520595917535