f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ФІЛЬМ ВАЛЕРІЯ БАЛАЯНА "РАЙДУГА НАД КАРАКУМАМИ" (2016) 26 травня, вівторок, о 22.12 на телеканалі UA: КУЛЬТУРА

26.05.2020

Документальна стрічка за сценарієм Сергія Тримбача присвячена фільму "РАЙДУГА" Марка Донського, який знімався в Ашхабаді 1943 року, де Київська кіностудія перебувала в евакуації.

Зйомки "РАЙДУГИ НАД КАРАКУМАМИ" відбувалися у Києві та Ашхабаді. Використано спогади та кіноматеріали, знайдені в архівах. Історія легендарної стрічки «Райдуга» (є стійка легенда про «Оскар», присуджений фільмові 1944 року; на жаль, ні, лишень приз американської Асоціації радіо і телебачення; хоча успіх у США і справді був, навіть президент Рузвельт фільм дивився і хвалив безмежно).

Про перипетії тих літ з екрана розказують актриса ЛАРИСА КАДОЧНИКОВА (її мати, НІНА АЛІСОВА, знялася в одній із центральних ролей «Райдуги»), ОЛЕКСАНДР ДОНСЬКОЙ (син режисера; на жаль, він уже пішов із життя).

А ще знайшлися ті, хто дітьми знялися в «Райдузі» – ЕММА МАЛАЯ (в дитинстві Перельштейн), нині працівниця Музею кіно у Москві, та АЛІК ЛЕТИЧЕВСЬКИЙ, нині Олександр Летичевський – академік, професор, доктор фізико-математичних наук.

Олександр і Емма через 70 (!) літ зустрінуться у фільмі – щемні і зворушливі спогади... «Поспішайте дивитися «Райдугу»!

Це справжній поетичний твір, шедевр, який рідко трапляється!»» – закликав колись видатний італійський кінорежисер, один із батьків Італійського неореалізму Джузеппе де Сантіс.

«Райдуга над Каракумами»

Автор сценарію Сергій Тримбач

Режисер Валерій Балаян

Оператори: Ігор Петров, Борис Самойленко, Сергій Стефан (Стеценко)

Звукорежисер Артем Мостовий

Композитор Андрій Тупіков

Продюсер Геннадій Кофман

Кінокомпанія МаГІКа-фільм, за підтримки Держкіно України


Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach