f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

УКРАЇНСЬКЕ КІНО ЗНОВУ ПІД ЗАГРОЗОЮ.

19.03.2020

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Офіційне звернення кіноспільноти.

Українська кінематографічна спільнота стурбована станом справ із державним фінансуванням кіногалузі у 2020 році.

Представники кіноспільноти, серед яких зокрема Українська кіноакадемія, звернулися з офіційним листом до відповідних органів влади, аби терміново вжити необхідних заходів для вирішення цього питання.

“Станом на 13 березня 2020 року паспорт бюджетної програми за КПКВК 3806030 “Державна підтримка кінематографії” не погоджено Міністерством фінансів України та не затверджено Міністерством культури, молоді та спорту України – головним розпорядником коштів за названою бюджетною програмою. Фінансування за програмою не розпочато”, – йдеться в листі.

Кінематографісти зазначають, що на даний час заблоковано фінансування виробництва та розповсюдження національних фільмів (зокрема, у міжнародній копродукції), повернення частини кваліфікованих витрат іноземним суб’єктам кінематографії (рібейти), заходів з популяризації, збереження, відновлення, реставрації національних фільмів, фінансової підтримки державного підприємства “Національний центр Олександра Довженка”, виплати стипендій членам Ради з державної підтримки кінематографії, інші зобов’язання за програмою.

“Параліч галузі, що триває третій місяць, підважує міжнародні зобов’язання України в рамках міжурядових копродукційних угод, ставить під загрозу своєчасний запуск знімального процесу літнього сезону, загрожує зривом низки міжнародних подій та кінофестивалів як на території України, так і за кордоном”, – наголошується у зверненні.

Кіноспільнота також додає: “За обставин, що склалися, під загрозою зриву перебуває весь український кінопроцес: зважаючи на виробничу специфіку, блокування фінансування може спричинити призупинення кіновиробництва мінімум на 2 роки, що в свою чергу спровокує декваліфікацію та втрату кадрів через еміграцію”.

Представники української кіноспільноти просять владу якнайшвидше втрутитись у ситуацію та вжити термінових заходів з розблокування процесу фінансування кіногалузі.

Лист підписали керівники Асоціації кіноіндустрії України, Української Кіноасоціації, “СУК – сучасне українське кіно”, Національного центру Олександра Довженка, Української Кіноакадемії. Повний текст звернення тут: https://bit.ly/33tAz09.

А ще - від Івана Козленка, з його сторінки у ФБ: Вчора на засіданні підкомітету ВР з кінематографії державний секретар Міністерство культури, молоді та спорту України пан Біденко відповів на закид голови підкомітету депутата Сушка, що йому про проблеми з фінансуванням кіногалузі нічого не відомо, адже "ніхто не скаржився".

І - точна констатація від того ж ІВАНА КОЗЛЕНКА:

маємо "повний колапс системи державного управління, що виразився в низці провальних урядових рішень і кадрових призначень, зокрема - в другому за пів року реформуванні Мінкульту, що спричинив зміну всієї статутної документації та нормативної бази та як наслідок - параліч влади в сфері кульутри. Недореформоване Міністерство культури, молоді та спорту знов реформується, Держкіно отримало некомпетентного керівника в найскладніший для всієї української економіки час, бюджет порожній, на обрії майоріє привид дефолту".

Кінематограф - один із очевидних успіхів попередньої влади. Тепер і це йде під укіс. З такою владою, з таким бардаком на всіх рівнях не тільки кінематограф - вся країна скоро опиниться на смітнику історії.

На фото: Кадр з фільму "Криниця для спраглих" Юрія Іллєнка. Картину було заборонено 1965 року, тільки 1988 року ми змогли її подивитись на екрані. І що - знову 23 роки чекати?

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach/posts/4203319773027217