f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

«ДЕНИСІЯ. СВІТИ ВОЛОДИМИРА ДЕНИСЕНКА". День народження - 7 січня 1930 року

07.01.2020

Володи́мир Тере́нтійович Денисе́нко (7 січня 1930, Медвин, Україна — 10 червня 1984, Київ, СРСР) — український радянський кінорежисер, сценарист та педагог. Лавреат Шевченківської премії 1979 року за стрічку «Женці»[1]. Народний артист УРСР (1983).

https://www.youtube.com/watch?v=bH1Au6tCzWY&fbclid=IwAR0oYSAeus9gsobFvf7xXKNP0k2DgTU_IYptGQmACxFWos_Oa9y8r7gYDNk

Лариса Брюховецька

Шевченко в кіно

...150-річчя Шевченка відзначалося масштабно, сприяла цьому хрущовська «відлига», і нехай багато в чому вшановування переходило у примітивне славослів’я, але назагал це відновлювало пам’ять нації, мобілізувало інтелектуальні сили на повернення українцям Шевченка. Фільм «Сон» і став одним із плодів такої інтелектуально-мистецької мобілізації.

Володимир Денисенко, який був учнем Довженка, бо саме в нього у фільмі «Поема про море» стажувався після закінчення Київського театрального інституту, написав сценарій разом із Дмитром Павличком, і цей сценарій — один з найцікавіших в усій українській кінодраматургії. Автори простежили шлях — від упослідженого хлопчини-кріпака до студента Академії мистецтв, учня Брюлова і визнаного, популярного поета. Простежили не тільки події, а й життя внутрішнє, його еволюцію, інтенсивність цього життя. А ще вони хотіли зрозуміти, чому молодий Шевченко не боявся арешту, слідства, в’язниці, немов передчуваючи близьку долю українських дисидентів...

Далі:

https://ktm.ukma.edu.ua/show_content.php?id=108

http://www.ukrkino.com.ua/people/?id=49