f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Шановний пане Прем’єр-міністре, Процедура призначення Голови Держкіно потребує вашої, на жаль, негайної уваги...

03.12.2019

Вже протягом трьох місяців робота Держкіно зупинена, бо попередній Голова пан Іллєнко пішов у відставку, а конкурс на призначення нового Голови зірвався через порушення закону.

Оскільки ситуація набула публічного розголосу в Україні та за її межами, ми вирішили звернутись до вас саме із відкритим листом.

З підстав, які ми зазначаємо нижче, відновлення довіри до конкурсу в рамках наявної нормативної бази є неможливим. Ми також не бачимо можливості для проведення повторного конкурсу у тій ситуації, яка склалась.

Однак ми бачимо можливість її вирішення за вашої безпосередньої участі у такий спосіб:

Звільнити із Комісії з питань вищого корпусу державної служби політично заангажованого пана Корнієнка. Кабінет Міністрів України має всі повноваження прийняти рішення про повторне проведення співбесіди, або Оперативно внести зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби і запровадження права Комісії з питань вищого корпусу державної служби провести співбесіду повторно, за скаргою одного із кандидатів. Обидва варіанти передбачають необхідність скасування повторно оголошеного конкурсу на голову Держкіно.

(далі див. повний текст листа)

Під час конкурсу на голову Держкіно, на якому "збили" Julia Sinkevych, у комісії не було кворуму, а один із членів комісії - голова партії Слуга народу.

Конкурси на держслужбу відбуваються на основі 10 принципів (заповідей). Два із них це законність і неполітизованість членів комісії. Про ці і про ще 4 порушення ми описали у зверненні - https://axon.click/open_letter

Пане Oleksiy Honcharuk, повторний конкурс не виправить ситуації, тому ми просимо трішки більше вашої уваги до цього питання. Все це можна розрулити.

https://www.facebook.com/axon.partners/?

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach