f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

МІСЦЕ ІВАНА ДРАЧА В КІНОЗАЛІ ЛИШИЛОСЬ НЕЗАЙНЯТИМ

23.10.2018

В БУДИНКУ КІНО ВІДБУВСЯ ВЕЧІР З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ДРАЧА. СИНЯ ЗАЛА БУЛА ЗАПОВНЕНА ВЩЕРТЬ, ДОВЕЛОСЯ ВНОСИТИ ДОДАТКОВІ СТІЛЬЦІ. ХОЧА ОДНЕ КРІСЛО ЛИШИЛОСЬ НЕЗАЙНЯТИМ - ПЕРШЕ МІСЦЕ В ЧЕТВЕРТОМУ РЯДІ, ЯКЕ ТАК ПОЛЮБЛЯВ ІВАН ФЕДОРОВИЧ.

Говорили ВАЛЕНТИН СПЕРКАЧ, МИКОЛА ЖУЛИНСЬКИЙ, ДМИТРО ПАВЛИЧКО, ІВАН ЗАЄЦЬ (один із лідерів Народного Руху, багаторазовий народний депутат), ПЕТРО ПЕРЕБИЙНІС, актриси РАЇСА КАДОЧНИКОВА І РАЇСА НЕДАШКІВСЬКА... Співали ЛЕСЯ ГОРОВА І СВІТЛАНА МИРВОДА, ВОЛОДИМИР ГОНСЬКИЙ.

УЖЕ ЗА СВЯТКОВИМ СТОЛОМ НАТХНЕННО ГОВОРИЛИ композитор ВОЛОДИМИР ГУБА, СТАНІСЛАВ ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ, АНАТОЛІЙ ТКАЧЕНКО, літературознавець, який просто блискуче знає, інтерпретує, досліджує поезію ДРАЧА.

З особливим хвилюванням слухав я ДМИТРА ПАВЛИЧКА - знаючи, що непростими були його стосунки з небіжчиком в останні роки.

"Я дружив з Драчем з першого його "Соняшника". Я редагував кілька його книжок. 
Ми з Драчем були так близько, більше так близько з жодною душею не був. 
Він у своїй поезії зламав багато традицій, він сказав нове слово - не тільки в поезії, а й в кіно...".
20-хвилинна блискуча оповідь, наповнена цікавими подробицями літературно-мистецького і політичного життя. Не обійшов Павличко і тему ставлення Драча до Віктора Януковича: помилився він тут, помилився... Щоправда Петро Перебийніс заперечив: аж три рази Іван Драч зустрічався з президентом тодішнім, і не було там ніяких особливих взаємин.

Дві з половиною години тривав вечір. Один із радіоканалів вів його запис. Іван Федорович посміхався до нас з екрана...

 

 Автор тексту - Сергій Тримбач.