f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Анна Кривенко працює над документальним фільмом «Мій невідомий солдат»

27.06.2017

Український кінорежисер Анна Кривенко працює у Чехії над документальним фільмом «Мій невідомий солдат» (M?j neznámý vojín), прем’єра якого запланована на січень 2018 року.

У фільмі в неочікуваний спосіб досліджено історію придушення радянськими військами Празької весни у 1968 році. Анна Кривенко зосереджується на долі радянських солдатів, які взяли участь в окупації Чехословаччини фактично попри власну волю, виконуючи чужий наказ, і шукає відповідь на запитання: «Що таке бути окупантом?»

Історія має особистий вимір для авторки. Брат її дідуся у складі радянських військ брав участь в операції з окупації Чехословаччини. А по поверненні, вчинив самогубство, не змігши жити із виною за скоєне. На думку Анни Кривенко, така історія – не виняток, вона могла статися з іншими солдатами, що на танках вторглися у Чехословаччину у 1968 році.

Широко використовуючи архівні кадри, у фільмі вона проводить складне дослідження того, як людина потрапляє у велику машину політики та історії. «Фільм не про загальну справедливість та істину. Він про те, як особа стає окупантом попри власну волю», – йдеться в описі документальної стрічки.

Анна Кривенко народилася 1986 року. Нині вона завершує навчання у Центрі аудіовізуальних студій Факультету кіно і телебачення Празької академії мистецтв (знаменитій кіношколі FAMU) у Чехії. До того – навчалася театральної режисури у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого і на Театральному факультеті Празької академії мистецтв (DAMU).

Короткометражні роботи Анни Кривенко демонстрували, серед іншого, на Міжнародному фестивалі документального кіно у Їглаві, Чехія та МКФ Visions du Reél у Ньйоні, Швейцарія. У 2015 році її стрічка «Вслухайся в горизонт» (Poslechnout horizont / Listen to the Horizon), змонтована з кадрів, знятих під час війни на Сході України, отримала нагороду Найкращому чеському експериментальному документальному фільму МКФ у Їглаві.

Документальний фільм «Мій невідомий солдат» є копродукцією Чехії, Німеччини, Латвії та Словаччини.

Продюсером стрічки є Міхал Крачмер (Michal Krá?mer) з кінокомпанії Analog Vision.

Фільм отримав фінансування від Чеського державного фонду кінематографії та Латиського кіноцентру, а також підтримку Словацького аудіовіузуального фонду.

Окрім Analog Vision до роботи над стрічкою залучені Рarabellum film, RTVS, FAMU, Czech Television, Baltic Pine Films та Wandal Production.

3 липня 2017 року роботу над фільмом «Мій невідомий солдат» буде представлено в індустріальній секції Eurimages Lab 52-го МКФ у Карлових Варах, Чехія.

Сергій Васильєв