f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Експерти Держкіно розглянули заміну режисерів на проектах – переможцях 9-го конкурсного відбору

27.12.2016

28 листопада та 9 грудня 2016 року відбулися засідання Експертної комісії з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно, на яких було розглянуто питання заміни режисерів на проектах, що перемогли у 9-му конкурсному відборі Держкіно.

Про це нам повідомили в Держкіно у відповідь на інформаційний запит.

28 листопада 2016 року у засіданні взяли участь члени Експертної комісії Валентин Васянович, Володимир Войтенко, Людмила Горделадзе, Віталій Докаленко, Андрій Дончик, Геннадій Кофман, Юрій Мінзянов, Андрій Різоль.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко проінформував присутніх, що до агентства звернулося ТОВ «Ганзафільм» в особі директора Геннадія Богука щодо заміни режисера художнього фільму «Шляхетні волоцюги» (90 хв., переможець 9-го конкурсного відбору, загальний бюджет 37 млн. 164 тис. 133,93 грн., частка Держкіно – 50%).

Попереднього режисера Ігоря Забару, у зв’язку з його відмовою, було запропоновано замінити на Олексія Пантєлєєва, який представив Експертній комісії режисерське бачення реалізації проекту.

Експерти одноголосно рекомендували Держкіно відкласти прийняття рішення з приводу заміни режисера до перегляду фінальної версії монтажу іншого фільму Олексія Пантєлєєва «Канарка, пропелер і хвіст», що створюється за участі Держкіно і нині перебуває у виробництві.

Зазначимо, що на засіданні 9 грудня 2016 року члени Експертної комісії Валентин Васянович, Володимир Войтенко, Людмила Горделадзе, Віталій Докаленко, Андрій Дончик, Юрій Мінзянов Андрій Халпахчі, Сергій Борденюк одноголосно схвалили рішення щодо продовження строків виробництва фільму «Канарка, пропелер і хвіст» до 16 липня 2017 року.

Нагадаємо, на 9-му конкурсному відборі кінопроектів Держкіно Олексій Пантєлєєв переміг у конкурсі з проектом «Терещенко – перший олігарх» виробництва того ж ТОВ «Ганзафільм». 

А ТОВ «Даймонд Фільм Україна» презентувало у 9-му конкурсному відборі проект «Серце», де режисером було заявлено Олексія Пантєлєєва. Однак, проект не набрав необхідної суми балів і його не було включено до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки.

Також 9 грудня 2016 року члени Експертної комісії розглянули питання заміни режисера документального фільму «Одесити на Донбасі» (переможець 9-го конкурсного відбору, загальний бюджет 1 млн. 977 тис. 800 грн., частка Держкіно – 90%).

Голова Держкіно Пилип Іллєнко проінформував присутніх, що до агентства з відповідним проханням звернулося ТОВ «Міжнародний продюсерський центр "ФОР-ПОСТ"», в особі генерального директора Олександра Дріза.

Попереднього режисера Сергія Лисенка, у зв’язку з його відмовою, було запропоновано замінити на Олександра Авшарова, який представив Експертній комісії режисерське бачення реалізації проекту.

Експерти одноголосно погодили заміну режисера.

Олеся Анастасьєва