f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

В Україні 12 вересня стартує Перший ОКО - International Ethnographic Film Festival.

09.09.2020

Ольга Стельмашевская разом з Sergiy Trymbach та ще 19

https://www.facebook.com/ostelm

Унікальний для нашої країни фест етнографічного та антрополгічного кіно - запрошує в онлайн подорож 29 країнами світу.

В журі - не останні імена, медійні обличчя, що готові до спілкування і коментарів (Римма Зюбіна, Михайло Іллєнко, Katya Chilly, Sergii Proskurnia, Vasil Barkov та ін.) Засновниця, продюсерка і директорка фесту - етнічна болгарка з фантастичним проукраїнським та світлим поглядом на життя - Tetiana Stanieva в Києві вже з понеділка. Ну, невже нікому - НІКОМУ - не цікава Україна за межами Києва? Ну, невже ми хочемо отримати чергові ДНР та ЛНР? Адже в 14-у році "Українська Бессарабія" теж була на межі створення БНР. Чи ми хочемо, щоб цей регіон у нас отжала Молдова чи Румунія, а потім усім світом посипать голову попелом і рвать волосся в усіх місцях, як з Кримом? Там, в українській (поки що) Бессарабії ВСІ - повторюю ВСІ - говорять російською, в Ізмаїлі в них Суворов - герой нашего времени і дивляться вони тепер, з відключенням аналогового ТБ - ТІЛЬКИ російські канали. ВСІ. 

Так, там є адекватні люди в місцевоому універі, серед молоді, серед фанатів цього краю з наших музикантів... Але ж... Створений прецедент. Вперше в тому регіоні, на краю нашого українського світу. А журналістка, що знімає про кіно каже,"ну, ми знімаємо тільки про ті фестивалі України, куди, наприклад, може приїхати Бред Пітт" Come on guys, я щось пропустила?! У нас на Молодості був Тарантіно, чи в Одесу заїхав Кіану Рівз? Та ще й цього карантинного року?! Я пам'ятаю тільки товарищча Депрадьє, що скакав оленем багато років тому (звісно, пам'ятаю й інших, але ж це точно не були Бреди Піти) на "Молодості" з одним з наших президентів.

Так, слава Богу, титанічними зусиллями та завдяки особистим уподобанням, - про фест пишуть наші друковані ЗМІ та портали, запрошує в ефір Українське радіо (дяка Dmitry Khorkin та командо!) Власне, нижче мій анонс в Щоденна всеукраїнська газета «День» (респект Івшина Лариса, Тетяна Поліщук , Анна Шеремет). Пишу вже відкрито, можливо занадто емоційно. Тому що не розумію.

Є відео, є 8 повнометражних українських фільми у конкурсі, є національне кіно в розділі короткометражок, є купа цікавих іноземних стрічок, обраних з тисяч (!!!!) заявок (світу такий формат - цікавий, Україні - ні!), фестиваль через потрапляння регіону в "червону зону" повністю увалив в онлайн. Дитивится можна безкоштовно цілий тиждень. Вечорами слухати журі та авторів фільмів. Але як же відчути тенденції, підтримати правильне починання, дізнатися про цей край, подумати, якою б новою, крутою локацією для зйомок він міг би стати, якщо не можливо з цим пробитися. Навіть наш суспільний мовник мовчить, як риба в посилці. Ок, винна я. Не достукалась. Не в ті двері ломилася - тре було зразу Бреду Пітту писати!) Тож, пишу відкритий пост - дзвоніть, пишіть, - не розчаровуйте тих людей, які завтра можуть опинитися в іншій країні, під іншим прапором саме через нашу тупість, дурість, формати і бажання бачити в тєлєку тільки Бреда Пітта (сама його люблю, але ж не Бредом єдиним!)

Подивись на світ іншими очима!

12 вересня в Україні розпочнеться Перший міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»


https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/podyvys-na-svit-inshymy-ochyma?fbclid=IwAR1VTZyRt3K5TDd_ATuc_eIvSeC6TPMKo0hcN2_fzJ4ggqoT2QR9Z7W_HXI

https://www.youtube.com/watch?v=dpqHBS4fBWE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1IBQ-R-dMmoOk6s2VkgJ8IMZwHBXzSubalFanRO25Z3Jh4epAK-lWO0jk