f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Олександр Денисенко про українську національну свідомість

10.08.2020

Олександр Денисенко: Не знімати фільми, які б підносили українську національну свідомість, – це все одно, що не давати нашим воякам набої.

Романтично-драматична сага «Тарас. Повернення» Олександра ДЕНИСЕНКА вже понад два роки чекає старту своєї прокатної історії. За цей час стрічка жила своїм камерним життям, йшла до глядача через громадські покази як в Україні, так і поза її межами і зібрала чимало схвальних відгуків. Здавалося, що нарешті кіно зможе побачити більш ширше коло глядачів, адже його прем’єру планували на 2 квітня цього року. Втім, у справу втрутилася пандемія, котра знову перенесла дату старту показів на невизначений час.

В інтерв’ю газеті «Галичина» режисер картини Олександр ДЕНИСЕНКО розповів, яким глядач побачить Шевченка у стрічці «Тарас. Повернення», про довгі пошуки актора на роль Кобзаря, а також про справжнє кінематографічне мистецтво та яких фільмів сьогодні бракує сучасному українському кінематографу.

Далі:

https://galychyna.if.ua/analytic/oleksandr-denisenko-ne-znimati-filmi-yaki-b-pidnosili-ukrayinsku-natsionalnu-svidomist-tse-vse-odno-shho-ne-davati-nashim-voyakam-naboyi/