f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У прокат вийшов фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри»

06.09.2018

З нагоди виходу в прокат створеної за підтримки Держкіно історичної драми «Таємний щоденник Симона Петлюри» 5-го вересня  у столичному кінотеатрі «Україна» відбулася прес-конференція.  Творча група фільму у складі режисера і продюсера Олеся Янчука, акторів Сергія Фролова, Ірми Вітовської та Вікторії Янчук, сценариста Михайла Шаєвича, головного історичного консультанта, професора Володимира Сергійчука, а також Першого заступника Голови Державного агентства України з питань кіно Сергія  Неретіна розповіла про стрічку та відповіла на запитання журналістів. 

Режисер стрічки Олесь Янчук розповів: «Це історична картина, яка водночас є художньою, з нашим суб'єктивним баченням. Ми вивчали багато історичних матеріалів і для нас була важливою історична достовірність, ми намагалися відтворити цю суперечливу епоху. Історія має шанси повторюватись, тому потрібно берегти нашу незалежність і вболівати за нашу прекрасну державу».

«Дуже символічно, що ця стрічка виходить у прокат на 90-річчя кіностудії Довженка. Адже цей фільм віщує відродження потужної кіностудії, яка свого часу була колискою українського кінематографа. Ми переконані, що ця стрічка має велику просвітницьку місію, бо завдяки їй чимало українців зможуть відкрити для себе, ким був і що зробив для становлення Української держави Симон Петлюра», – прокоментував Сергій Неретін. 

Виконавець головної ролі Сергій Фролов розповів, як проходив кастинг на роль і як він вживався в образ Симона Петлюри, а також  про курйозні моменти на знімальному майданчику.

Володимир Сергійчук виклав історичну довідку про лідера УНР та період визвольних змагань 1917-1920 років, а Ірма Вітовська наголосила на важливості створення національного кіно про визначні історичні постаті, що показують трагедію країни через особисту історію. Також виконавиця ролі Ольги Петлюри відзначила, що фільм має найширшу аудиторію і буде цікавий як старшому поколінню, так і молоді. 

Того ж дня відбулася національна прем'єра стрічки. Червоною доріжкою пройшлася знімальна група фільму, українські політики та зірки. 

 Україна, 1917 – 1921 роки. Триває відчайдушна боротьба за незалежність Української Народної Республіки. Лідер УНР Симон Петлюра намагається стримати агресію більшовицької Росії. Програвши боротьбу, Петлюра змушений емігрувати до Парижа. Але й там через дії агентів Москви його життя постійно під загрозою…

Інформацію надано Держкіно України.