f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Звернення до київського міського Голови Віталія Кличка з приводу підпалу кінотеатру «Жовтень»

31.10.2014

Голові Київської міської держадміністрації,
Київському міському голові
Кличку В.В. 

Шановний Віталію Володимировичу!

Спалення кінотеатру „Жовтень”, як Вам відомо, викликало широкий громадський резонанс. На жаль, цей варварський акт є печальним символом довголітнього нехтування владою всіх рівнів питань розвитку культури та культурного простору.

Упродовж одинадцяти літ колектив ООО „Кіноман” на чолі з Людмилою Горделадзе вів боротьбу за виживання, захищаючись від рейдерських атак терористів, що маскувалися діячами чи то державного, чи муніципального штибу.  Це не могло не скінчитися пожежею, у вогні якої прагнуть спалити, знищити  саму нашу  пам’ять. З’ясувалося, кінотеатри горять, одначе цей вогонь розбудив душі багатьох людей. Хочеться сподіватися на Ваше розуміння і Вашу підтримку.

Звертаємося до Вас, Віталію Володимировичу, з проханням зробити все можливе задля відбудови найстарішого київського кінотеатру „Жовтень” у тому вигляді, в якому його знають і люблять кілька поколінь киян.  Ніхто не зрозуміє іншого варіанту розвитку подій.

Крім того, ця трагічна подія має примусити замислитись над загальним станом культури – у Києві та всій Україні. Під час двомісячних передвиборчих перегонів жодною  з політичних  сил не заторкувалися питання культури. Та що там – саме слово Культура навіть не вимовлялося! До якої Європи  збираються йти наші політики, якщо їх уявлення про культуру спримітизовані до краю?

Підпал „Жовтня” змушує нас пригадати загибель кінотеатру імені Олександра Довженка, а також сумнівні реформи щодо повернення до комунальної власності інших кінотеатрів. Ті ж кінозали, що є складовою торговельних комплексів, віддають свої екрани фільмам, чий естетичний та інтелектуальний рівень задовольняє хіба що найпримітивніші запити.

Необхідна широка дискусія щодо реформування культури в Києві, необхідні конкретні кроки задля того, аби Київ справді став європейською столицею. Наша Спілка готова брати участь у виробленні нових поглядів на культуру та її розвиток.

З повагою, 
Голова НСКУ  Сергій Тримбач