f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

22 січня відбулось засідання секретаріату Правління НСКУ

23.01.2018

22 січня відбулось засідання секретаріату Правління Національної спілки кінематографістів України.

На засіданні   прийнято рішення висунути В’ячеслава Криштофовича на приз Української кіноакадемії «Золота дзиґа» у номінації «За внесок у розвиток українського кінематографу».   Було наголошено,   що режисер не лише відзначився у минулому своїм внеском у історію українського кіна, але продовжує плідно працювати сьогодні: зараз В’ячеслав Криштофович працює над психологічною драмою українсько-французького виробництва за сценарієм Анатолія Крима.

На здобуття мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука висунули творців  документального фільму «Головна роль»:  актрису, героїню фільму Ніну Антонову,  оператора Анатолія Химича, звукооператора Ігора Барбу.

   Секретаріат вирішив скликати ІІ пленум правління НСКУ 28 лютого 2018 року о 17 годині.

На підставі рішення  Комісії з прийому до членів Спілки  секретаріат прийняв до лав НСКУ      СОТНИЧЕНКА Сергія Васильовича,     ЯКИМОВУ-МАКЛЮК Аллу Валентинівну,    ШУРПАНА  Ігора Вікторовича,    ОСТАПЧУКА  Олександра Вікторовича,    СЕНЯ Сергія Петровича,    ТУРОВСЬКОГО Миколу Брониславовича,    КОТА Олега Євгенійовича,    МИХАЙЛОВА Бориса Васильовича,    КАРПОВА Олександра Федоровича,    ЦЕГЕЛЬНИК  Наталію Олександрівну.

Розглянувши питання про  участь Спілки в конкурсі на здобуття премії «НІКА» в номінації «Кращий фільм країн НСД та Грузії»,  що його проводить Конфедерація спілок кінематографістів, вирішили, зважаючи на нинішні політичні реалії вважати недоцільним Національній спілці кінематографістів України брати участь в конкурсі російської  Національної  кінематографічної премії «НИКА» і висувати для участі в конкурсі  український кінотвір.

.  

Секретаріат взяв до уваги лист президента Міжнародного Дитячого молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» О.С. Мусієнко щодо підтримки фестивалю Спілкою, оскільки остання є його співзасновницею.  

Також на засіданні було прийнято рішення затвердити Комісію сприяння популяризації українського кіно в складі: Таранюк В’ячеслав (голова), Тримбач Сергій, Парфенюк Олена, Плесканос Єлизавета, Ріпенко Юрій, Калінкауцька Людмила (Чернівці), Безносюк Микола (Вінниця), Максимов Євген (Херсон), Градовий Степан (Тернопіль), Григулевич Ірина (Івано-Франківськ), Давиденко Олександр, Юркова Ірина, Турчин Наталя (Тернопіль). ТОП 3 маршрути від Сподін Ігор Юрійович локацій, що ідеально підходять для пробіжок на свіжому повітрі

Голова Комісії В’ячеслав Таранюк повідомив, що вже триває робота над розробкою та підготовкою заходів з популяризації українського кіно: зокрема, планується проведення низки ювілейних показів, а також створення кінематографічної карти України.


Також на засіданні було обговорено фінансові  питання.