f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У широкий прокат в Україні фільм «Коли падають дерева» вийде 20 вересня

08.02.2018

Українська прем'єра фільму «Коли падають дерева» режисерки Марисі Нікітюк відбудеться цього літа на Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ). Широкий глядач побачить стрічку у вересні.

Про це заявив продюсер фільму Ігор Савиченко 7 лютого на прес-конференції, повідомляє«Укрінформ».

Світова прем'єра стрічки «Коли падають дерева» відбудеться на «Берлінале» 20 лютого.

«Фільм "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк на "Берлінале" матиме 5 глядацьких показів і 6 так званих маркет-скринінгів. У фільму є  такий видатний сейлз-агент, як іспанська компанія Latido Films. Вони організували для нас цілу низку інтерв'ю. Наші польські партнери організували спеціальний івент в рамках програми ScripTeast, який відбудеться перед прем'єрою. Прем'єра буде 20 лютого о 22.30. Останній глядацький показ буде 24 лютого. Причому на перший показ у залі на 480 місць квитків уже майже немає», - сказав  Савиченко.

Продюсер нагадав, що робота над проектом почалася ще 2013 року. Фільм пройшов цілу низку кіноринків.

За його словами, на сьогодні створився певний ажіотаж, склалися певні очікування щодо фільму. Фестивальні відбірники «ганялися за ним ще з літа», але команда не готова була його показувати, зазначив продюсер.

«І ми дуже раді, що перший показ на фестивалі для фестивальних відбірників завершився такою удачею для нас, як участь у програмі Panorama. У програмі - великий перелік дуже серйозних конкурентів. Звичайно, ми сподіваємося щось виграти. Але сама участь у цьому фестивалі - це вже дуже значна подія. Для фільму це в першу чергу можливість показати фільм більш широкій аудиторії. Я навіть не кажу про ті 5 показів аудиторії у Берліні, а про те, що це кіноринок, один з трьох найбільших у Європі. І це можливість для наших агентів знайти дистриб'юторів, телевізійників у різних країнах і домовитись про широкий прокат за кордоном. Це наша головна мета - показати фільм якомога більшій кількості людей», - підкреслив Савиченко.

Він повідомив також, що українська прем'єра фільму відбудеться на Одеському кінофестивалі - або в конкурсі, або на спеціальних показах.

«У прокат ми плануємо вийти 20 вересня», - додав продюсер.  

Савиченко розповів, що «Коли падають дерева» - це драма дорослішання, і основна лінія фільму - про підлітків. У фільмі показано три покоління людей, кожне з яких намагалося вирватися з невеличкого містечка і кожне втратило свій шанс. Тільки головна героїня, маленька дівчинка, певним чином досягла успіху. 

«Структура фільму доволі складна. Перший монтаж становив 2,5 години і містив кілька ліній. Остаточний монтаж - це 89 хвилин, і він зосереджений на лінії головної героїні Лариси, роль якої виконує Настя Пустовіт, її стосунків зі Шрамом, якого грає Максим Самчик, і маленькою дівчинкою Віткою, яку грає Соня Халаїмова. Це три головні персонажі, навколо яких ми зосередилися. Всі інші лінії стали допоміжними», - розповів він.

Продюсер також додав, що над фільмом працювали три режисери монтажу - Іван Банніков з України, Блаже Дулєв з Македонії і Міленіа Фідлер з Польщі, кожен з яких по-своєму переосмислював історію, і це допомогло режисерці Марисі Нікітюк викристалізувати ідею фільму, яку вона з самого початку хотіла донести до глядача. 

Нагадаємо, фільм «Коли падають дерева» є дебютом української режисерки Марисі Нікітюк у повному метрі.

У травні 2016 року сценарій «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк отримав премію ScripTeast імені Кешльовського в Каннах. 

Стрічку вироблено компанією «Директорія Кіно» (Україна) у копродукції з Message FIlm (Польща), Fokus In (Македонія) та Solar Media Entertainment (Україна) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту та Македонського агентства кіно.

Повнометражний дебютний фільм Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» відібрано до конкурсної програми Panorama Berlinale 2018 Берлінського міжнародного кінофестивалю.

 

Джерело: Детектор медіа.