f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач: «Треба відчувати себе частиною історії»

06.08.2017

Заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач провів зустріч із учасниками Літньої школи журналістики «Дня».

Ілона Ложенко, «День»

Відомий кінокритик, кіносценарист, лауреат премії імені Джеймса Мейса, заступник голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Тримбач на зустріч з літньошколярами прийшов одразу після повернення з Одеського міжнародного кінофестивалю.

Сергій Васильович почав розмову з історії про свою бабусю, яка в 1916 році поїхала в Одесу до свого першого чоловіка, що був поранений під час Першої світової війни і потрапив у госпіталь. «Це могла бути одна з тих історій, які потім стають підґрунтям для кінострічок, адже саме прості люди роблять історію, – зауважив Сергій Тримбач. – Передусім, слухайте своїх рідних, цікавтеся історією свого роду. Адже кожен народ складається з родів».

Говорячи про проблеми галузі, кінокритик зазначив, що кінематографу наразі не вистачає сценарних кадрів, а з цього випливає нестача текстів із фабулою. «Треба розвивати свою фантазію і заводити її в річку якоїсь історії», – радить фахівець.

«В ідеалі журналіст – це людина моральна, яка власним прикладом працює над створенням такої атмосфери, яка унеможливлює війни», – наголосив лектор літньошколярам.

Сергій Васильович переконаний, що людина – це творець міфів про самого себе, а вміння цей міф поселити у головах інших – надзвичайна майстерність. Журналісти також творять міфи-історії, тільки вже цілого народу, їхнє слово, поєднане із мораллю, дає стійкий імунітет супроти зовнішніх впливів та подразників. «Мораль – це не зовнішній принцип, а принцип, який ти сам знайшов в собі, – ось у чому сила», – пригадуючи Канта, зазначив гість.

Сергій Тримбач впевнений, що нині настав кращий період для українського кіно, адже попри пережиті суперечливі та складні часи, кіноіндустрія регенерується та дає нову поросль. Проте все ще залишається актуальною проблема популяризації не лише вітчизняного продукту, а й іноземних стрічок.

«Потрібна індустрія, комплекс виробництва готових фільмів: підготовки сценарних кадрів та осередків їх реалізації, кінотеатрів, яких у нас обмаль. Люди майже не ходять в кінотеатр, навіть виросло покоління, котре не знає як це дивитися стрічки на великому екрані. А старше покоління, замислюючись, намагається пригадати, тридцять чи сорок років назад вони були у залі кінотеатру», – розповів кінокритик. Таке явище – це результат і відсутності кінофільмів для різної аудиторії, і мінімального рівня підтримки відвідування кінотеатрів з боку держави, і матеріальної скрути… Odos darinių ir aknės šalinimas, mezoterapija, PRP plazmo liftingas, lipotikai, LPG masažas ir lazerinė depiliacija Vilniuje gera kaina.

«Кіно повинно дарувати людині надію», – підсумував Сергій Тримбач.

Світлина Руслана Канюки

Ілона Ложенко, Любов Рибалко, «День», 27 липня 2017 року