f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Радіючи життю. На день народження Оксани Мусієнко

27.05.2017

Заступник голови НСКУ Сергій Тримбач на день народження члена нашої Спілки Оксани Мусієнко.

27 травня – день народження Оксани Станіславівни Мусієнко, визначного кінознавця (особливо полюбляю її роботи, присвячені французькій Новій хвилі), педагога (багато літ очолювала кафедру кінознавства в Інституті екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого) і просто чудесної людини та чарівної жінки.

Народилась, виросла у самому центрі Києва в родині редактора кіностудії і актриси. Себто це сім'я київських інтелектуалів, саме її втілення.

Її мати – артистка Наталя Кандиба, яка працювала в Театрі імені Івана Франка та Філармонії і створила свій особливий моно-театр, свій мистецький світ.

Родина Мусієнків воістину дивовижна – по війні в ній народжуються тільки дівчата: Наталя Мусієнко, дочка, культуролог, мистецтвознавець, автор ряду цікавих праць; Оксана Мусієнко-молодша (онука), що пару літ тому захистила кандидатську дисертацію, присвячену питанням розвитку кінопрокату і культурної політики. Тепер-от підростає 8-річна Тася і сьогодні Оксана Станіславівна рушила до Бучі, де Тася має виступити на якомусь бучному (така вже місцина) концерті. А ще кілька днів тому сьогоднішня іменинниця була в Італії...

Дорога Оксано Станіславівно, ще многих і премногих літ радості, невпинного руху, жаги пізнання життя. Так, весна закінчується, одначе ж попереду чудесне літо!

На фото: Ще кілька днів тому Оксана Мусієнко була ось тут, на Villa d'Este Tivoli в Італії.

Сергій Тримбач

Долучаємося до теплих привітань і подаємо випуск програми Сергія Тримбача "Територія кіно" (телеканал "Культура"), гість якої – Оксана Мусієнко.

Редакція сайту НСКУ