f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Тернополі за підтримки НСКУ триває акція «Кінолекторій»

15.02.2017

У Тернополі триває акція «Кінолекторій», започаткована у рамках проекту «КіноUP», який реалізовується творчим об’єднанням «КіноХвиля» за підтримки та сприяння Національної спілки кінематографістів України.

Мета акції – ознайомити якомога ширше коло мешканців Тернополя й Тернопільщини із різножанровим українським кіно. «Ви ще не дивитесь українське кіно? То ми йдемо до вас!» – саме таким є гасло акції «Кінолекторій»

«На жаль, в силу різних життєвих обставин – недугу, похилий вік, проходження військової служби – чимало мешканців міста й області не можуть піти в кінотеатр, аби подивитись якісний український фільм, – зазначає ініціатор творчого об’єднання «КіноХвиля», заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Саме на них й розрахована акція. І ми дуже вдячні Національній спілці кінематографістів України, зокрема її очільнику режисеру Тарасу Ткаченку, а також українським режисерам, кіносценаристам, аніматорам за підтримку та сприяння в реалізації "Кінолекторію"».

У рамках акції фільми «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918–1919» Тараса Химича та «Гетьман» Валерія Ямбурського уже переглянули кілька сотень військовослужбовців строкової служби Тернопільської окремої артилерійської бригади.

«Такі заходи сприяють розширенню кругозору військовослужбовців, зміцнюють їхній патріотичний дух, знайомлять з історією та кіномистецтвом України, – зазначає начальник клубу бригади молодший сержант Юлія Шкугра. – Для військовослужбовців строкової служби похід в кінотеатр – швидше виняток з правил, ніж правило. А завдяки «Кінолекторію» вони мають змогу, не залишаючи військової частини, переглянути якісні українські фільми, почути історію їхнього створення, подискутувати після перегляду».

У рамках акції «Кінолекторій» вже цього тижня українські фільми переглянуть кілька десятків мешканців «Петриківського обласного геріатричного пансіонату», а наступного – вихованці школи-інтернату «Обласний навчально-реабілітаційний центр».

У планах творчого об’єднання «КіноХвиля» – виїзд у райони Тернопільщини, аби і їхні мешканці змогли долучитись до перегляду українського кіно.

Наталя Чорна