f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Ото кіно було...

12.11.2016

8 листопада 1872 року народився Дмитро Байда-Суховій – актор і режисер (помер у віці 102 роки, у 1974-му).

Сергій Тримбач

Починав в антрепризі, працював у трупах М. Садовського, О. Резникова, Д. Гайдамаки, Л. Сабініна. Виступав як бандурист, збирав і пропагував українські пісні. Один із перших українських кінематографістів. Режисер фільмів: «Кума Феська» (за водевілем В. Дмитренка «Кум мірошник, або Сатана в бочці», 1910, виконав усі чоловічі ролі), «Змія підколодна» (1911, екранізація вірша І. Нікітіна), «Сватання на вечорницях» (за п’єсою С. Карпенка-Паливоди, 1911, роль Телепня), «Три кохання в мішках» (1911), «Навкруги зрада» (1912, за власним сценарієм, грав усі ролі), «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка (1912), «Запорізький скарб» (за К. Ванченком-Писанецьким, 1912), «Спіть, орли бойові, або Війна і життя» (1914).

Театральні вистави переходили на екран. Це так звані «кінодекламації» – спектаклі транслювались на екран, за яким стояв один чи два актори, які й озвучували екранні ролі. Мали шалений успіх – екран заговорив!!! Під час сеансу актори дивились на екран і промовляли текст, намагаючись потрапити в артикуляцію кіноперсонажів. Коли закінчувалась чергова частина плівки в апараті, акторам командували «стоп» і вони завмирали, допоки екран знову не поновлював свій рух.

Після 1914 року Байда-Суховій уже не працював у кіно і для кіно. Його покликанням був театр. Что нужно в полном гайде по игре в покер? Начинающим требуется вся информация о покер руме. Сайт https://pokermatch-ua.net/ рассказывает, как работать с самым популярным в СНГ покер румом Покерматч. Структура сайта, юридические нюансы, основные разделы и важные кнопки. Как участвовать в акциях и получать бонусы? Как обращаться к техподдержке рума Покерматч? Все ответы есть на веб-ресурсе.

Останні роки жив у місті Геленджику (Краснодарський край), де і помер у 1974 році.

Сергій Тримбач