f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

1 лютого у Будинку кіно – фільм Валерія Балаяна «Хуізмістерпутін»

27.01.2016

1 лютого 2016 року, о 18:30 у Червоній залі Будинку кіно відбудеться показ документальної стрічки Валерія Балаяна «Хуізмістерпутін» і зустріч із творчою групою фільму.

Документальну стрічку Валерія Балаяна засновано на розслідуванні зв'язків президента Росії Володимира Путіна із представниками кримінального світу різних країн, яке було проведене журналістами Володимиром Іванідзе і Анастасією Кириленко. Зокрема, йдеться про «перші кроки» Володимира Путіна на злочинному шляху як чиновника петербурзької мерії початку 1990-х років.

«З боку Валерія це передусім акт громадянської мужності, бо впродовж восьми місяців, які тривала робота над фільмом, було безліч шансів нарватися на провокацію або на звичайну розправу, ми пам’ятаємо, які нагороди влаштовує своїм ворогам чекістська мафія», – прокоментував знімання фільму Юрій Макаров, який озвучив закадровий текст документальної стрічки.

«Водночас зроблено з точки зору професії бездоганно, це повноцінне документальне кіно, й 1 година 40 хвилин ковтається на одному диханні. Не дивно, бо Валерій – випускник Вищих режисерських курсів, майстерня Леоніда Гуревича, до речі, диплом свій захищав на «Київнаукфільмі», а потім працював у Москві на телебаченні, автор понад півсотні фільмів (хто бажає, може погуглити), потім жив у Криму, за зйомки «референдуму» 2014 року отримав від чекістів по повній, відтоді мешкає в Києві, вже півроку громадянин України», – зазначає Юрій Макаров.

Показ документальної стрічки Валерія Балаяна «Хуізмістерпутін» за участі творчої групи фільму відбудеться у понеділок, 1 лютого, о 18:30 у Червоній залі Будинку кіно.

Запрошення на показ фільму можна отримати у творчому відділі НСКУ 
(каб. № 208).

Власна інформація НСКУ