f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Призначено в.о. гендиректора «Національної кінематеки України»

24.09.2015

23 вересня 2015 року на засіданні Секретаріату Правління НСКУ голова Спілки Сергій Тримбач поінформував про результати конкурсного відбору керівників державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України».

Сергій Тримбач був членом Комісії Міністерства культури України з проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання у галузі кіномистецтва. Засідання, на якому було оголошено підсумки конкурсу, відбулося 14 вересня 2015 року.

Переможцем конкурсного відбору на посаду директора Державного підприємства «Українська студія хронікально-документальних фільмів» Комісія визнала чинного директора студії Наталію Шевчук, зазначив пан Тримбач. Разом із тим було констатовано, що стан кіностудії за період її каденції не покращився. Відтак, прийняли компромісне рішення запропонувати їй річний контракт.

Натомість, розглянувши кандидатури на посаду генерального директора Державного підприємства «Національна кінематека України», Комісія вирішила не рекомендувати жодного з претендентів (на конкурс вийшли чинний генеральний директор студії Данило Вулицький та її колишній генеральний продюсер Сергій Розвадовський).

Свого часу Секретаріат підтримав кандидатуру Далина Вулицького на посаду на своєму засіданні 28 квітня 2015 року. Сергій Тримбач пояснив, що із ним вирішили не укладати новий контракт через погіршення фінансово-економічного стану кіностудії, адже за три роки його директорства її борг виріс з 3 млн. гривень до 10 млн. гривень.

Минулого тижня Міністерство культури України призначило виконуючого обов’язків генерального директора «Національної кінематеки України». Ним став Геннадій Станілевич, який до того не працював у галузі кінематографії. Колективу студії нового керівника представив заступник Міністра культури Юрій Зубко. Пріоритетне завдання Геннадія Станілевича як виконуючого обов’язки генерального директора – антикризовий менеджмент, який передбачає в тому числі скорочення штату кіностудії, звільнення працівників.

Нове засідання Комісії з проведення конкурсного відбору генерального директора «Національної кінематеки України» заплановано провести за два місяці.

Секретаріат Правління НСКУ ухвалив поінформувати новопризначеного керівника «Національної кінематеки України» про готовність Спілки надавати підтримку в роботі по виведенню кіностудії з кризового стану. Крім того, висловити стурбованість долею тих кадрових працівників кіностудії, які багатолітньою працею довели свій високий професійний рівень та відданість студії, адже без них про кіностудію мови не буде.

Сергій Васильєв