f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЧОРТОРИЙСЬКОМУ ЛЕБЕДЮ

16.06.2024

Іванку, ти на Небі, пішов молодим. Сьогодні тобі - 83 рочки було би. Ой був би гарний газда з досвідом та повну тайстру кінофільмів мав би за плечима. Але не вийшло. Та нічого, Йва, що вже тепер. Зате, те, що створив навіки до кінця світа. Хіба краще хто показав любов, як ти Іванку, хто краще показав душу нашу вкраїнську, гуцульську, колоритну, хто краще тебе зміг би Шевченка показати? У цьому сучасному Вавилоні як нам не вистачає тебе, Іване. Як нам нема кому журбу свою вилити, на гойдалках почуттів великих полетіти та розказати про все?

Твоя велич світить через десятки років, твій талант не знає меж, твої ідеї ще будуть зчитані в космосі українському нащадками нашими.

Ми є. Ми вшановуємо тебе. Якби дожив до повномасштабки, то може би розірвалося твоє серце від болю за свою землю і народ. Бо душа твоя і серце були безмежні. В них скільки всього вміщалося! І тіні предків наших боронять нас на цій страшній бойні.

Будь нам, Іванку, будь у назвах вулиць, фестивалів, будь у стрічках, у книжках, написаних про тебе і фільмах відзнятих.

Любимо тебе як справжнього вижницького легіня, бо ти окраса культури і мистецької спадщини нашої неньки.

Молися за нас перед Престолом Божим, а ми тут - на Буковині і в Києві за тебе свічечку поставимо в храмі, аби Господь взяв тебе в небесні хори до геніїв наших, які стражданням великим ще за життя собі місце там виплакали.

А ми не плачемо, Йва. Ми сильні. Нам ще перемагати, нам ще оплакувати потім полеглих, нам ще годувати лебедів чорторийських... Нам ще скільки знімати кінострічок. Про наш край, про весь світ... Це буде, Іва, ти порадієш за нас, вірю !

ГАЛЯ ІЛЬЄВА.

м. Київ ========================== В гостях у Марічки Миколайчук на їхній з Іваном квартирі. ФОТОАЛЬБОМ ДИВ. ТУТ :

https://www.facebook.com/media/set?set=a.1278759572294174...