f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Прес-реліз творчого вечора, присвяченого видатному українському кіноактору Миколі Гриньку

07.06.2024

6 червня п.р. у Синій залі НСКУ відбулась подія, присвячена видатному українському актору Миколі Григоровичу Гриньку.

Для присутніх людей на творчому вечорі цей актор і по цей час залишається одним з найулюбленіших акторів кіно давніх часів.

Мико́ла Григо́рович Гринько́ (22 травня 1920, Херсон — 10 квітня 1989, Київ, УРСР, СРСР) — український радянський актор театру і кіно. Заслужений артист УРСР (1969). Народний артист УРСР (1973).

Фільмографія.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Гринько_Микола_Григорович

Оці давні часи української кінематографії вважається обов’язком визначати як радянські. Дійсно, не багаторічний період «радянщини» тримав життєдіяльність «радянських людей» в обмеженому соціально-психологічному просторі. Та джерела життя, в т.ч. професійна зайнятість людей, постійно знаходились в активному стані. А це значить оптимістичні настрої все одно існували, і кінематографія вносила свої важливі корективи в настрої людей, сприяла утриманні людей в стані життєлюбності, виокремлювала українське від радянського.

Творчість Миколи Гринька завжди була психологічно налаштована на дієвий стан людей, на радісну бадьорість або глибокі роздуми щодо сенсу людського буття. Його комедійна і драматична сутність в кадрі були чітко окреслені. Його людське добро і складні роздуми «на паузі» в кінематографічних сюжетах гарантували в головних і епізодичних ролях влучність і прикрашали будь-яку картину  видатних режисерів тих часів. Таким чином виникла його безкінечна фільмографія.

Відомий кінознавець Сергіій Тримбач приділив велику увагу у своєму виступі визначним ролям у фільмах міжнародного рівня, з яких розпочалась кар’єра видатного актора. Наведені ним цікаві приклади діамантовою гірляндою прикрашали прожите життя Миколи Гринька в фільмах Андрія Тарковського, Сергія Юткевича та Сергія Параджанова.

Ведучий вечора Сергій Тримбач запросив до мікрофона видатну українську актрису театру і кіно Раїсу Недашківську, яка розкрила поетичність почуттів Миколи Гринька і його дружини Айше Чулак-огли, іх щедру гостинність і всебічну взаємодопомогу.

Підключення по мобільному зв’язку кінорежисера Романа Балаяна, а згодом його цікаве інтерв’ю з екрану виявило таку важливу рису майстерності українського актора як ексцентричну буфонаду.

Друга половина творчого вечора «Пам’яті актора Миколи Гринька» запам’ятається присутнім глядачам переглядом надзвичайно проникливої картини режисерки Ольги Кіпніс «Відлуння. Микола Гринько».

Творчі вечори у Будинку кіно, присвячені українським кінематографістам, завжди створюють атмосферу доброзичливості і історичної вагомості, культурної цілісності, аналітичного ставлення до минулих часів, так чіткої орієнтації в сьогоденні.

Прес-служба НСКУ

Додаємо ще фільм про Миколу Григоровича Гринька

https://www.youtube.com/watch?v=kuWV2UCZ-Rc