f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Предстоятель відзначив творців фільму «Будинок „Слово“: Нескінчений роман»

03.06.2024

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 1 червня 2024 року зустрівся у своїй резиденції з творцями українського повнометражного художнього фільму «Будинок „Слово“: Нескінчений роман», присвяченого добі «розстріляного відродження».

До Митрополичого дому, зокрема, завітали режисер картини Тарас Томенко, продюсери Юлія Чернявська й Олег Щербина та актори Ніна Набока і В’ячеслав Довженко. У зустрічі також взяли участь насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ігумен Феодосій (Ляхович) та диякон Ростислав Мартинюк.

Під час спілкування мова йшла про необхідність консолідації зусиль кожного українця для наближення перемоги над російським агресором, про важливість розвитку й популяризації української історії й культури, зокрема, через кінострічки про знакові для України події й постаті.

Також творці фільму розповіли Митрополиту Епіфанію, що їхня картина розповідає про розквіт українського мистецтва 20-30-х років XX століття. Про період – виклик, період сили слова, сили духу та сили спротиву тоталітарній радянській системі.

«Зараз значення популяризація нашої культури, зокрема й важливого і трагічного періоду «розстріляного відродження», складно переоцінити. Адже той самий ворог знову хоче знищити нас як окрему націю й привласнити усе наше історичне, духовне та культурне надбання. Тож наш обов’язок не дозволити цьому статися, а зберегти і примножити національну спадщину та передати її майбутнім поколінням», – сказав Блаженнійший владика.

Окрім того, Предстоятель Православної Церкви України відзначив гостей високими церковними нагородами.

Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

https://www.pomisna.info/uk/vsi-novyny/predstoyatel-vidznachyv-tvortsiv-filmu-budynok-slovo-neskinchenyj-roman/

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 1 червня зустрівся у своїй резиденції з творцями українського повнометражного художнього фільму "Будинок "Слово": Нескінчений роман", присвяченого добі "Розстріляного відродження".

Далі:

https://apostrophe.ua/ua/news/society/2024-06-01/mitropolit-epifaniy-otmetil-sozdateley-filma-dom-slovo-beskonechnyiy-roman-nagradami---detali/322967

Прийміть, пане Тарасе, найщиріші вітання від ваших колег - членів Національної спілки кінематографістів України.