f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

СЕРГІЙ ПАРАДЖАНОВ БУВ АВАНГАРДИСТОМ… НІ, НЕ БУВ… ВІН БУВ ВЕЛИКИМ АВАНГАРДИСТОМ.

25.05.2024

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Сьогоднішя розмова під час роботи Круглого столу «Сергій Параджанов і український авангард» тривала 200 хвилин. На фото - режисер, художник Сергій Маслобойщиков «Навіть мої студенти, майбутні художники, одразу починають шукати символи у своїх композиціях»),, кінознавець Юрій Морозов («Ми ставимо питання про ознаки авангарду у творчій поведінці, у творчій практиці Параджанова»), мистецтвознавець мистецтвознавець Галина Скляренко («До поняття Авангард звернулися, знову, у часи Перебудови, коли почали повертати раніше приховані твори, яких не знали, у який спосіб їх інтерпретувати… Параджанов не був ніяким авангардистом»), Сергій Тримбач («Поведінка Параджанова - це епатаж, виклик, колажність, всі ознаки авангардового митця; із його творами питання складніше»), кінорежисер Олесь Санін («Творчість Параджанова треба розглядати в контексті всієї української та світової культури...").

А ще цікаві виступи Олександра Найдена, Ольги Брюховецької, Катерини Рапай, Андрія Алферова, Ігоря Юдкіна, Богдана Марченка, Діани Клочко…

Усе це змушує до глибинних роздумів (на фотознімку Володимир Влйтенко)

Будемо працювати далі, мова про книжку, в розвиток от сеї розмови. Інститут мистецтвознавства, фольклористики і етнології НАН України готовий до витворення такого видання…

Вже завтра ми (Лариса Кадочникова, голова Спілки Сергій Борденюк, Олесь Санін, я…) в Одесі, де відзначимо 100-літній ювілей Параджанова разом з одеситами.

А в неділю, 26 травня, в кінотеатрі «Жовтень» (16.10) можна буде послухати мою лекцію «Сюрреалізм великого міста. «Київські фрески» Сергія Параджанова».

Ні, цей Параджанов якийсь безкінечний…

Фотогалерея

https://www.facebook.com/photo/?fbid=26371880112411199&set=pcb.26371881489077728