f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Велика втрата: померла Мудра жінка з дитячою вірою в казку

07.05.2024

Валентина Слобода

НСКУ, членкиня Правління НСКУ,

голова Координаційної ради територіальних осередків НСКУ

Невимовним болем у серці відізвалась скорботна звістка про смерть доброї людини, кіномитця, організатора багатьох гарних і корисних для людей справ Таї Сергіївни Зоріної. Її душа відлетіла у засвіти у великодню суботу. Осиротіла її велика родина і осиротів наш осередок кінематографістів Дніпра. Ми втратили прекрасного професіонала, надійну колегу, мудру наставницю і порадницю, гарного друга. Нас єднають багато подій, у які Тая Сергіївна вкладала свій талант сценариста і організатора: міські свята "Музи і діти" в оперному театрі, фестивалі аматорського кіно, телепередачі про кіно, екологічні акції, наш "Дніпро-cinema" ім. Данила Сахненка, творчі зустрічі і презентації творчих робіт.

Доросла мудра жінка з дитячою вірою в казку, в перемогу добра над злом! Вона вміла запалити своєю ідеєю, мотивувати робити добрі справи не тільки тих, хто поруч. Була автором листів до президентів, мерів, депутатів, директорів великих корпорацій із закликами підтримувати ту чи іншу ідею для блага дітей. сотні людей ці листи підписували і як часто вони досягали мети. Тая Сергіївна мала величезний авторитет, тому обирали її членом консультативної ради Міжнародної асоціації фондів миру (МАФМ), членом Правління міжнародної асоціації сприяння культурі (МАСК), різноманітних журі творчих конкурсів. Вражала її пам"ять: вона пам"ятала дні народження усіх відомих казкарів світу, режисерів кіноказок і ми разом придумували як їх відзначити з дітьми, готували і проводили кіноперегляди, театральні вистави, виставки дитячого малюнку, конкурси і вікторини. Вона пам"ятала і завжди вітали усіх своїх численних друзів із різними датами, подіями, перемогами.

Тая Сергіївна , безумовно, із когорти тих небайдужих людей, кого називають справжніми громадянами міста. Від клумби квітів у рідному дворі та прикрашеного під"їзду до сумлінної праці з розкриття дитячих талантів шкіл-інтернатів всієї України - скрізь вона встигала та заохочувала до добрих справ інших. Народилась у передвоєнному Дніпрі, тож дитинство як і у тисяч інших у неї вкрала війна. Застала і голод, і холод, і нестачі. Закінчила гірничий університет, де згодом попрацювала на кафедрі геофізики. Знайомство і участь у роботі студентської вузівської кіностудії "Юність" дали поштовх шукати свою стежку в кіно.

Вступила і успішно закінчила ВДІК, отримавши фах кіносценариста. За 23 роки роботи в експериментальній лабораторії з виробництва технічних засобів навчання Міністерства чорної металургії України при її безпосередній участі створено понад 100 документальних, учбових та науково-популярних фільмів, які використовувались в роботі вузів і технікумів металургійної галузі колишнього срср. За ініціативи Таї Сергіївни та за її сценаріями були зняті фільми про міста металургів: Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ та Кривий Ріг.

Тая Зоріна зробила великий особистий внесок у проведення масових свят у рідному місті: відзначення 200-літнього ювілею міста (співавтор сценарію і постановник частини величного шоу на стадіоні "Метеор"), міський дитячий кінокарнавал "Казка" (засновник, сценаристка і режисер), кінолекторій для дітей та дорослих "Азбука кіно" ( сценарист і ведуча телепрограм), всесоюзний конкурс для вихованців дитячих будинків "Музи і діти" (ініціатор, сценарист свят), міжнародний фестиваль екології та культури "Дніпро -ріка дружби" (ініціатор, режисер-постановник) , міжнародний фестиваль дитячого кіно "Срібна лелека" (член оргкомітету та журі), свято дворів міста (ініціатор , член оргкомітету) . Багато років була президентом громадської організації "!Міжнародний центр "Музи і діти".Щороку в травні на фестивалі "Казка" чекали її виходу на сцену оперного сотні нових поколінь дітей, виходу Доброї Чарівниці, що говорила: "Кріблі, крабле, бумс..." і починалось диво казки.

Завжди приділяла увагу молодим початківцям на ниві кіно, даючи допомогу та слушні поради. В роботі осередку спілки кінематографістів була активною, при потребі підставляла своє плече, завжди виступала на переглядах та презентаціях нових кіноробіт, розповідала цікаві факти про фільми та їх творців.

Гірко і боляче! Дякую за Вашу величезну роботу для людей, шановна Тайє Сергіївно! Уклін Вашій добрій, щедрій Душі! Нехай довго живе світла пам"ять про Вас між людей! Пам"ятатиме поки живі! У невимовній скорботі схиляю голову ...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010583408683

Національна спілка кінематографістів України глибоко співчуває родині кіномісткині Таї Зоріної, її близьким, колегам по територіальному осередку кінематографістів міста Дніпра!