f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КІНОСТАЖ - ТРИ ЧВЕРТІ СТОЛІТТЯ!

16.04.2024

Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України

Ювілейна дата нині у нашої колеги, члена Одеського осередку НСКУ режисера Олени Жекової – напрочуд незвичайна. Точніше – надзвичайна: 75 років – у професійному кіно! Адже ще 16 квітня 1949 року, після закінчення Одеського філфаку та кінофакультету Київського інституту ім. Карпенка-Карого,, прийшла зовсім молода тоді дівчина на уславлену Одеську кіностудію. А щодо попередніх років – то для Олени Петрівни вони були з категорії дійсно буремних, воєнних: довелося їй пройти фронтовими шляхами Другої Світової…

Та от – і війна позаду, і навчання – за плечима. І Олена Петрівна – кінорежисер. Але, на відміну від багатьох, улюбленою справою для неї стає робота не над повнометражними ігровими стрічками, а над науково-популярними, документальними, учбовими, просвітницькими короткометражками. І завдяки цим її картинам опановували таємниці майбутніх своїх професій студенти та молоді фахівці численних галузей промисловості, сільського господарства, медицини…

Роки – за роками. Десятиліття – одне за одним.

За місяць, в середині травня, ми вітатимемо цю жінку з 97-річчям від дня народження.

А сьогодні до Олени Петрівни з тортом та квітами завітали друзі-колеги з Одеського осередку НСКУ. Цей день не залишився також поза увагою міських та районних властей Одеси, членів депутатського корпусу.

Тож, найщиріші поздоровлення Вам, дорога Олено Петрівно, зі знаменною датою, що зазначена у перших рядках цієї публікації!

Звичайно ж: здоров`я Вам та того самого оптимізму, який завжди був і є понині свого роду Вашою незмінною візитною карткою.

З ювілеєм !

https://www.facebook.com/nsku.od.ua