f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

СОРОК СІМ… СОРОК СІМ ФУТІВ ПІД КІЛЕМ!!

12.04.2024

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Сьогодні свій 47-й день народження відзначає генеральний директор Одеської кіностудії АНДРІЙ ОСІПОВ.

Пане Андрію, мої найщиріші вітання! Екватор життя перейдено, відтак плисти Вам ще і плисти до берегів далеких. Оскільки позаду вже сорок СІМ років, тож традиційне побажання: Сім футів під кілем! Це побажання, до речі, виникло у часи, коли кораблі мали лишень одне вітрило й одну щоглу і не могли оперативно маневрувати. Бо вітер ( і так воно завжди на морі - Чорному, Середземному, Житейському…) дме то в лоб, то з правого боку, то з лівого… То ж судна кидали якір і чекали попутного вітру. За неодмінної умови - під кілем мало бути не менше семи футів, себто трохи більше двох метрів: бо інакше мілина!

Отак, коли маєш одне вітрило і одну щоглу. Пан Андрій увесь цей досвід врахував. Тому опісля переїзду з Луцька до Одеси (сім літ тому, до речі) він збільшив кількість щогл і вітрил: він і юрист, з поважною адвокатською практикою, і продюсер, і письменник, не кажучи вже обов’язки топ-менеджера Одеської кіностудії. Студії, чия плавба тривалий час була під сумнівом, одначе за керівництва Осіпова вона попрошкувала кінематографічним морем. Хоча вітри рідко дмуть у спину - все більше в лоб поцілюють. Ото вже мистецтво долати усі ці вітрогонні складнощі…

На фото: Андрій Осіпов - сам і зі мною, у своєму робочому кабінеті на кіностудії. Знімок свіженький, зроблений позавчора, 9 квітня. Я там був у зв’язку із прес-конференцією з нагоди запуску у виробництво фільму «Режисер» (це робоча назва, а фінальною напевно що буде «Довженко»). Осіпов - генпродюсер проєкту, сподіваюсь, він буде успішний. Сподіваюсь ще й тому, що маю честь бути одним із авторів сценарію кінострічки. Сім футів, а власне - сорок сім, не менше! Жодної мілини на шляху!!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach