f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

5 квітня у київському Будинку кіно відбулась Національна прем'єра документального фільму "Обличчя війни" ("Faces of war").

05.04.2024

Фільм створений з матеріалів, які були відзняті восени-взимку 2022 року кіпрським режисером-документалістом Антоном Жаровим. Стрічка розповідає про діяльність волонтерів, що надавали допомогу мирному населенню України, постраждалим від наслідків повномасштабного вторгнення країни-терористки рф.

Чарівно-похмурий, чуттєвий гуманний за своєю природою фільм надає уявлення про те, що таке війна і як вона впливає на звичайних громадян. Фільм демонструє контраст між красою та жахливим болем сьогодення.

За останній рік зібрав велику кількість нагород на міжнародних кінофестивалях та отримав схвальні відгуки критиків.

Від автора фільму: «Вторгнення 24 лютого застало мене вдома. Я не вчився знімати кіно та не закінчував кіношколу. Усі свої навички режисера та оператора мені довелося отримувати безпосередньо у процесі зйомки. Чому я подався знімати в Україну? Бо я не міг інакше.

Я зустрів чимало людей із тією ж історією. Вони просто не змогли стояти осторонь: військових, які обороняли Київ від першої хвилі окупантів, лікарів, які подорожували з благодійною місією місцями, де люди найбільше постраждали від війни, волонтерах, які відмовилися від звичного життя заради того, щоб допомогти іншим».