f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Прес-реліз: ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ СЕРГІЯ ПАРАДЖАНОВА Показ фільму «Небезпечно вільна людина»

14.03.2024

Кінематографія України з січня 2024року розпочала активно створювати та поширювати розмаїття матеріалів про легендарного українського кінорежисера Сергія Йосиповича Параджанова.

Перша грандіозна подія відбулась 9 січня п.р. у Будинку кіно, в якому Національна спілка кінематографістів України розгорнула геніальну сутність кінорежисера і надала цьому міжнародне звучання за участю дипломатів Вірменії та Грузії. Започаткування премії імені Сергія Параджанова наживо в присутності більше тисячі шанувальників від Голови НСКУ Сергія Борденюка пролунало величним акцентом культурологічної важливості у мистецькому світі України. Офіційне повідомлення про реабілітацію Сергія Параджанова через 50 років відбулась у відеозверненні до людей відомого правозахисника Йосифа Зісельса. Свідками цієї події стали українські кінематографісти та глядачі, які зібрались у Червоній залі НСКУ. Не затримались і ЗМІ України, які терміново повідомили про апогей гуманізму за київською адресою.

Чергова подія, присвячена 100-річчю від дня народження Сергія Параджанова, яка відбулась 12 березня п.р. у Синій залі Будинку кіно НСКУ, надала можливість присутнім переглянути фільм українського режисера Романа Ширмана «Небезпечна вільна людина». Сценаристу Сергію Тримбачу та режисеру Роману Ширману вдалось знайти форму подачі життєпису Сергія Параджанова у співзвуччі з його постійно діючим "фонтаном творчості". Характер Сергія Параджанова, його спосіб існування був безперервним «монтажем атракціонів» і у такий спосіб була зроблена картина, яку можна і треба вважати найбільш вдалою у відображенні надзвичайно складної людини. Роман Ширман запросив художника - аніматора Радну Сахалтуєва, який взяв участь у створенні динамічних колажів у поєднанні з реальним зображенням. Складна і ризикована робота, але знімальна група влучила в «десятку», про що йшлося у виступі кінознавця Сергія Тримбача перед початком фільму, і об’єднало аудиторію опісля перегляду.

Під час тематичного вечора глядачі познайомились з відомим режисером Валерієм Балаяном та звукорежисером Ігорем Барба, який вдало синхронізував режисерську формотворчість Романа Ширмана, кінооператора Едуарда Тімліна, дизайнера Радна Сахалтуєва, відеомонтаж та музичне оформлення Артема Сухарева.

Прес-служба НСКУ