f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Прес-реліз «Вечір з нагоди 130-ї річниці кінооператора, класика українського та світового кіно ДАНИЛА ДЕМУЦЬКОГО (1893-1954).

23.02.2024

В усіх сінематеках світу вважають за честь мати в архіві картину Олександра Довженка «Земля». Творчий злет двох кіномитців був зобов’язаний високій культурі їх творчо-виробничих відносин. Довженко укладав зміст, а Демуцький вкладав цей зміст в кадр.


Як відзначити ювілей видатного українського кінооператора Данила Демуцького? На це питання була заготовлена відповідь з нещодавніх подій, в організації яких брав найактивнішу участь відомий український кінооператор та викладач Богдан Вержбицький. Кілька фестивалей «Кінооко» займають почесне місце в творчій біографії спілчанина Національної спілки кінематографістів України Богдана Вержбицького.

Цей рік особливий ювілеєм Данила Демуцького і демонстрація сучасного арсеналу операторських технологій виявився найкращим подарунком ювіляру, який присвятив своє життя кіномистецтву.

На дванадцяту годину 20 лютого п.р. у Будинку кіно Голова Національної спілки кінематографістів України кінооператор і педагог Сергій Борденюк та його колега провідний кінооператор і педагог Богдан Вержбицький урочисто відкрили виставку «Незламна Кінотехнологічна Україна». Перед ними вишикувалась велелюдна група студентів кінотелевідеооператорських факультетів КНУКІТ, КНУКІМ та Інституту журналістики КДУ імені Т. Шевченка, майбутні наслідувачі української, як однієї з найвідоміших кіно операторських шкіл у світі кінематографії.

Голова НСКУ Сергій Борденюк підкреслив, що Спілка приділяє велику увагу творчій молоді, і експозиція виставленої кіновідеотехніки спрямована на конкретне знайомство з парком сучасного обладнання. На моніторах розпочалась трансляція відео з демонстрацією специфічних даних представлених моделей. Кінооператор Богдан Вержбицький на протязі всього дня пояснював студентам прикладне значення кінотехніки, починаючи з далекого минулого українського кінематографа на виставлених в історичному ряду кінокамер, до сучасних комп’ютерних апаратів.

Одна з найвідоміших у Європі Patriot- rental у партнерстві PROFI r&d/ innovation та двічі Оскароносна компанія Filmotechnic доставили на поверхи Будинку кіно своє «озброєння». Очі розбігаються від кількості моделей високоточної техніки, моніторів, освітлювальних приладів. Особливу увагу привертали до себе операторський кран і знімальний квадроцикл ФІЛЬМОТЕХНІКИ. Двічі оскароносний спілчанин Анатолій Кокуш випереджає замовлення постановників кіноблокбастерів активно пропонуючи нові розробки. На плазмі демонструвався фільм про технологічні досягнення легендарного українського кіноінженера.

Біля кожного апарату збирались студенти і уважно вслухались у відповіді на їх питання досвідчених інженерних команд. Мало хто утримався від примерки стедікама і відчути на собі залізні обійми пристрою з потужною відеокамерою.

Ввечері у Синій залі відомий кінознавець Сергій Тримбач у своєму виступі перед студентською молоддю операторських кінофакультетів ВНЗ м. Києва розповів про шлях видатного кіномитця Д. Демуцького «через терні до зірок». Дійсно, від «наївних» кінокамер технологічне забезпечення знімального процесу з точки зору 20-років минулого століття сягнуло до вершин високої комп’ютеризації. Будь-яка творча програма здатна до оперативного виконання.

На 17.30. у Синій залі відбувся показ студентських фільмів. Була представлена велика програма короткометражних стрічок, і багато з них залишили враження великої здібності студентів та кропітливої роботи викладачів.

Прес-служба НСКУ