f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Прес-реліз циклу «НАШ ІЛЮЗІОН. ЗАБОРОНЕНЕ УКРАЇНСЬКЕ КІНО 1960-х»

06.02.2024

6 лютого п.р. розпочася новий цикл інформаційно-пізнавальних програм для шанувальників української кінематографії та кінознавчого цеху, особливо корисного і цікавого для студентів кінознавчих факультетів ВНЗ.

Відомий кінознавець Станіслав Сукненко вніс значну корективу в діючий цикл «Наш Ілюзіон», визначаючи актуальність важливих сторінок української кінематографії, яка існувала в 60-х роках минулого століття в стальних лабетах за обов’язковою ознакою і сутністю «радянською».

В концепцію циклу були введені кінофільми «Криниця для спраглих» режисера Юрія Іллєнка, «Хто повернеться - долюбить» та «Камінний хрест» режисера Леоніда Осики, «Совість» режисера Володимира Денисенка.

У передмові Станіслав Сукненко пояснив виникнення режисерських експериментів, в яких, не зважаючи на жорсткі умови, кіномитцям доводилось сміливо виступати з захистом своїх творчих ідей. Самобутність кожного кінематографіста виступала проти радянських шаблонів. Пошуки нових форм стали основним смислом існування окремих режисерів в щільному оточенні служивих кінематографістів. Автор циклу відзначив велику користь директора Кіностудії ім. О.Довженка Василя Цвіркунова, який відстоював право на творчу індивідуальність новаторів.

У переповненій глядачами залі виступила актриса Лариса Кадочникова, виконавиця головної ролі у фільмі «Криниця для спраглих», а після перегляду виступ поета і кінорежисера Станіслава Чернілевського, який додав про вагомий внесок в сенс фільму поетичний сценарій Івана Драча, зробив яскраві фінальні акорди зустрічі публіки з сучасними кінематографістами.

На сайтах Національної спілки кінематографістів України (Гугл, ФБ) регулярно і заздалегідь повідомляється про нові тематичні програми, які викликають великий інтерес у кінопубліки українського та світового кіно.

Прес-служба НСКУ

Криниця для спраглих

https://www.youtube.com/watch?v=2TjDYF_0dxM