f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У програмі 47-го міжнародного кінофестивалю у Ґетеборзі Göteborg Film Festival опинилося одразу 4 українські фільми

20.01.2024

Українська Кіноакадемія

47-й міжнародний кінофестиваль проходитиме у Ґетеборзі (Швеція) з 26 січня до 4 лютого 2024 року.

У програмі фестивалю представлено одразу 4 українські стрічки.

Секція «International Competition»:

Драма «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової, створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Стрічка розповідає про дорослішання 17-річної Кіри на тлі розпаду СРСР. Дівчина стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Секція «Voyage»:

«Дім за склом» режисера Тараса Дроня, створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм розповідає про історію архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію та не втратити важливий проєкт.

«Фото на памʼять» режисерки Ольги Черних, зняте у копродукції України, Німеччини та Франції. Це фільм про довгий шлях однієї родини крізь війну, зокрема — про пошуки способів пережити втрати, яких зазнали три покоління жінок у сім’ї режисерки: вона сама, її мати та бабуся, яка залишається в окупації.

«Фотофобія» режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

Сюжет драми розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Ґетеборзький кінофестиваль — щорічний міжнародний кінофестиваль у Швеції, який проводять із 1979 року. Він є найбільшим кінофестивалем у скандинавських країнах і найважливішою подією кіноіндустрії Північної Європи.

Більш детально за посиланням:

https://program.goteborgfilmfestival.se/en