f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

До 95-річчя від дня народження кінорежисера Миколи Мащенка

12.01.2024

«Не можна уявити сьогоднішнього кінематографічного буття без Миколи Мащенка»

Іван Драч

12 січня 95 років тому народився видатний кінорежисер, письменник, сценарист, народний артист України Микола Мащенко.

Микола Павлович навчався на акторському факультеті Харківського театрального інституту в майстерні відомого актора Івана Мар’яненка. У 1953 році, за рекомендацією свого педагога, вирушив до Києва, на столичну кіностудію. Режисерської майстерності навчався у відомого художника Івана Кавалерідзе. Вже у 1962 році молодий режисер зняв свій перший помітний фільм «Радість моя». Загалом у творчому доробку Миколи Мащенка нараховується більше 20 стрічок, серед яких найбільш відомі – «Вінчання зі смертю», «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Новели Красного дому», «Хочу вірити», «Всюди є небо», «Дитина», «Іду до тебе», «Шлях на Софію» та ін. До багатьох із них він писав сценарії. З 1989 по 2004 роки був генеральним директором Національної кіностудії імені Олександра Довженка.

За 40 років творчої діяльності Микола Мащенко крім створених кінофільмів виховав плеяду талановитої акторської молоді. Саме він започаткував кінофестиваль «Молодість», який став міжнародним. Видав 7 книжок прози і спогадів, багато праць з історії телебачення.

Пропонуємо згадати талановитого режисера, який своєю роботою надихав молодь, давав поштовх новим ідеям та завжди мріяв творити. До вашої уваги – добірка архівних світлин про життя і творчість Миколи Павловича Мащенка.

https://tsdaea.archives.gov.ua/2024/01/11/do-95-richchya-vid-dnya-narodzhennya-kinorezhysera-mykoly-mashhenka/

фільм Вінчання зі смертю

https://www.facebook.com/watch/?v=679935096768799