f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

І-й Пленум Правління НСКУ відбувся 14 грудня

16.12.2023

Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України

ОФІЦІЙНО

Перший після З’їзду, що пройшов у жовтні, Пленум Правління НСКУ відбувся 14 грудня. На ньому було детально проаналізовано поточну ситуацію у Спілці та першочергові кроки у післяз’їздівських умовах, обговорено і затверджено перелік комісій НСКУ та їх керівників, розглянуто питання щодо підготовки до 100-річчя від дня народження геніального майстра кіномистецтва Сергія Параджанова.

Відповідно до рішень Пленуму, заступниками новообраного Голови НСКУ Сергія Борденюка стали відомі митці – кіносценарист та кінознавець Сергій Тримбач і кінорежисер-постановник Дмитро Томашпольский.

Спеціальними дипломами Міністра оборони України нагороджено народну артистку України Ларису Кадочникову та кінорежисера Дмитра Томашпольского – за створення в умовах воєнного часу вкрай витребуваного нинішніми реаліями високохудожнього фільму «Лариса Кадочникова. Війна». У роботі Пленуму взяли участь в режимі он-лайн Секретарі Правління Спілки - Голова Координаційної ради регіональних організацій НСКУ Валентина Слобода та Голова Одеського відділення НСКУ Ярослав Лупій і ще двоє одеситів – члени Правління НСКУ Марина Багрій-Шахматова та Євгеній Женін.

Зокрема, наше відділення визначилося із своїми представниками до складу вищезгаданих комісій Спілки. Так, рішенням правління ОО НСКУ рекомендовано:

  • Я.В.Лупія – до складу Рейтингової комісії,
  • О.В.Токарєва – до складу комісії з прийому до членів НСКУ,
  • М.Л.Багрій-Шахматову – до складу комісії з соціального захисту,
  • Є.З.Женіна – до складу комісії з захисту історичної спадщини,
  • С.С.Солодовник – до складу комісії з кіноосвіти,

Окремо вирішуватиметься питання щодо представника одеських кінематографістів у комісії з авторський прав.

А до складу комісії, яка під орудою Романа Балаяна та Сергея Тримбача опікуватиметься підготовкою, організацією та проведенням урочистостей, присвячених 100-річчю Сергія Параджанова, рішенням Пленуму від Одеси включено Євгенія Женіна.

На фото з монітора он-лайн – виступає новообраний заступник Голови НСКУ Дмитро Томашпольский