f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Журнал "Кіно-Театр": Процес націєтворення та деколонізації в українському кіно”

23.11.2023

15 листопада у Музеї мистецтва та культури Мюнстера відбулася панельна дискусія “Процес націєтворення та деколонізації в українському кіно”. Учасницями дискусії були професорка Рікарда Вульпіус з Університету Мюнстера, професорка культурології Національного університету "Києво-Могилянська академія” Ольга Брюховецька і українська режисерка Леся Кордонець. Модерацію здійснювала режисерка та викладачка кіно, медіа та дизайну Крістіан Бюхнер.

“Метою неоімперської війни Росії є знищення України, її державного суверенітету та культури. На цьому тлі зміцнення української національної ідентичності та звільнення від домінування російської культури є життєво важливим для виживання”. - зазначили організатори Учасниці дискусії розповідали про історичні причини складного процесу націєтворення та особливості російського колоніалізму. Важливою темою панельної дискусії стало обговорення того, що означає російський культурний імперіалізм у сфері української кінокультури та як просувається процес деколонізації. Також у дискусію була включена проблема внутрішньої культурної колонізації понад ста примусово асимільованих етнічних груп, що проживають у Росії.

17 листопада у Мюнстері відбувся показ воєнної драми “Клондайк” Марини Ер Горбач, герої якої стають свідками збиття пасажирського літака рейсу MH17 у липні 2014 року. Показу стрічки передувала демонстрація короткометражного фільму Родріго Ксав'єра “Новий початок дитинства”. Стрічка розповідає про хлопчика Данила та його сім'ю, що втекли з України до Німеччини у 2022 році. Окрім показу повсякденного життя родини, у фільмі показана дружба Данила з Леоном, хлопчиком російського походження.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100059190293203