f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Довженко-Центр на форумі світових архівів

20.06.2023

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre 

Довженко-Центр на форумі світових архівів @Archival Assembly #2, організованому Arsenal - Institut für Film und Videokunst e.V. у Берліні.

Переможниця конкурсу на посаду генерального директора Довженко-Центру Олена Гончарук та комунікаційниця Марія Глазунова взяли участь в Асамблеї Архівів у Берліні. Окремою подією стала розмова із Барбарою Вурм, кінодослідницею, кураторкою та очільницею Berlinale Forum, про діяльність Довженко-Центру у часи війни та опір реорганізації національного фільмофонду.

Олена Гончарук: «Довженко-Центр відчуває постійну підтримку колег по кіноархівній справі: обмін досвідом, консультації, пошуки фільмів, робота над кінодослідженнями, спільні кінопокази, листи підтримки. Світова федерація кіноархівів, FIAF, та її члени були з нами із першого дня повномасштабного вторгнення. Але зустріти тих, хто є нашими адвокатами у світі і з ким Довженко-Центр єднає спільна справа, наживо – дорогого варте. Кіноархіви у світі працюють не в ідеальних умовах, інколи не менш тяжких, ніж в Україні зараз, але шукають рішення, єднаються і не здаються у боротьбі за право бути відповідальними за власну пам'ять та історію».

Марія Глазунова: «Приємно бути серед однодумців-професіоналів. Дуже вразила чуйність німецьких колег та їхня рішучість допомогти Центру. Сподіваюся, уже скоро наші прихильники побачать результат домовленостей про співпрацю із європейськими кіноархівами. Я вдячна організаторкам за запрошення та Ґете Інституту за підтримку візиту».

https://www.facebook.com/ukrkino