f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

«Материні пісні в записах Олександра Довженко»

10.06.2023

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

15 червня о 18.00 осередок Кіноспільнота в Будинку Кіно запрошує вас на зустріч з ВАСИЛЕМ ГРИГОРОВИЧЕМ НЕЧЕПОЮ — відомим слухачам багатьох країн українським кобзарем, лірником, народним співаком, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, Народним артистом України. Василь Григорович є єдиним представником старосвітської чернігівської кобзарської школи, яку фахівці з історії кобзарства, вважають найдавнішою в Україні.

Кобза, яку у вас є змога почути – унікальна, як і унікальною є ліра, яку ви теж почуєте на вечері 15 червня.

Вражає і репертуар, адже окремі твори сягають часів гомерівської «Ілліади», а то й індоарійської «Рамаяни». Василь Григорович назвав свій виступ «Материні пісні в записах Олександра Довженко». У вас, шановні друзі, є унікальний шанс почути старовинну пісню «Гомін по Діброві», виконанню якої Василем Нечепою, стоячи аплодували слухачі різних країн, а студенти Стенфордського університету просили повторити цей твір ще й ще раз.

Було б дивно, якби осередок «Кіноспільнота» не запропонував в цей вечір і перегляд кіно.

Фільм режисерів Леоніда Кантера та Івана Ясного "МІФ", свого часу по-справжньому вразив багатьох глядачів не лише інформаційно, але й емоційно. Кінострічка знята у 2018 році, розповідає про ще один унікальний талант, про життя та подвиг Героя України, всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери Василя Сліпака.

Поєднання в одному вечері фільму «Міф» та виступу Василя Нечепи не є випадковістю. Василь Григорович, вражений талантом та подвигом Василя Сліпака, часто виступає перед бійцями підрозділу ВСУ в якому служив співак і свої виступи часто присвячує його подвигу.

Інформаційний партнер заходу - телеканал Київ

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach