f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЗАВТРА, 24 ТРАВНЯ, ТВОРИТИМЕМО ДОБРО І КРАСУ!

23.05.2023

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Починаючи від 17.00 у Літературному сквері (донедавна - сквер ім. Валерія Чкалова, це на розі вулиць Олеся Гончара і Михайла Коцюбинського). Обрамлення акції -День парків (European Day of Parks).

Літературний сквер столиці - ровесник найстарішого європейського національного парку.

Офіційно сучасний Літературний сквер існує з 1925 року, коли його було прикрашено фонтаном Термена (на фото). Однак сквер з’явився ще наприкінці ХІХ століття. Його разом із Київськими вищими жіночими курсами було запроектовано як єдиний ландшафтно-архітектурний ансамбль.

Сьогодні місцеві активісти, на чолі яких прекрасна Галя Плачинда, ініціюють – у рамках відзначення столітнього ювілею Літературного скверу, - створення в ньому сучасного культурно-мистецького простору. Тобто культурного середовища, платформи для самовираження і свободи, місця де відбуватиметься обмін ідеями, натхненням та емоціями, де столичні митці – художники, поети, письменники, музиканти, актори, - презентуватимуть свою творчість і таланти киянам і гостям столиці. На постаменті, котрий лишився від скульптури Валерія Чкалова, активісти ініціюватимуть встановлення пам’ятника українському письменству.

Громадська організація «Письменницький сквер» за підтримки Благодійної організації «ВЕСТ СУППОРТ В УКРАЇНІ», Благодійного фонду "Бібліотечна Країна" та за сприяння КП УЗН Шевченківського району столиці 24 травня проведе акцію «Тут буде київський Монмартр». У форматі камерного літературного вечора звучатиме поезія та музика, буде висаджена Письменницька алея – в пам'ять про українських класиків, які жили поруч зі сквером, буде започаткований проект буккросингу у сквері, проведено ознайомчу екскурсію, під час якої усі охочі матимуть змогу послухати про видатних мешканців «письменницьких» будинків, які оточують Літературний сквер.

До імпрези долучаться студенти та викладачі Київського національного університету театру, кіно і телебачення іменi І. К. Карпенка-Карого, письменники, актори, музиканти, ветерани російсько-української війни, яким творчість допомагає адаптуватися у повоєнному житті.

Місце проведення: Літературний сквер (перетин вулиці Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського). Початок імпрези: о 17:00 (висадка Письменницької алеї).

(більша частина тексту є анонсом свята від його організаторів).

ПРИХОДЬТЕ! ЙДЕТЬСЯ БО СПРАВДІ ПРО СТВОРЕННЯ НОВОГО СЕРЕДОВИЩА - ДЕ ПАНУВАТИМЕ РАДІСТЬ, КРЕАТИВ І НАТХНЕННЯ!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach