f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПРОБЛЕМИ РОСТУ. УКРАЇНСЬКЕ КІНО ПІСЛЯ 2014

01.05.2023

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre

4 травня о 19:00 ми запрошуємо вас на восьму лекцію кінолекторію «Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно».

Про український кінематограф після Революції Гідності розповість Alex Malyshenko, кіножурналіст, випусковий редактор онлайн-видання Moviegram та програмний директор кінофестивалю Миколайчук OPEN - фестиваль глядацького кіно.

Нова епоха українського кіно почалася на Майдані, де десятки кінематографістів та кінематографісток документували мирний протест, а одразу після цього відправилися разом з першими добровольцями на фронт.

Документальне кіно стає важливою школою, з якої у наступні роки за сприяння держфінансування проростають успішні фестивальні дебюти. Художнє фестивальне кіно, як і документальне, також звертається до теми війни та осмислює сучасну реальність.

Паралельно з авторськими роботами розвивається український жанровий мейнстрім, де доволі швидко налагоджується конвеєрне виробництво патріотичних блокбастерів та невибагливих комедій. Бурхливе кінозростання переривається 24 лютого 2022 року через російські ракети та інституційну неспроможність держуправління у кіногалузі. З цього моменту чергова епоха доживає своє, але починається нова — знову з документального кіно.

«Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно» — це масштабний лекторій, організований Довженко-Центром за підтримки Громадська організація "Музей сучасного мистецтва" / MOCA NGO у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

Квитки на лекцію за посиланняму коментарях.

Фото: кадри з фільмів «Українські шерифи», «Атлантида», «Скажене весілля» та «Позивний "Бандерас"».