f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ДержКіно України: До уваги виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів!

02.04.2023

ДержКіно України 

31 березня 2023 року набирає чинності Закон України «Про медіа», яким внесено зміни до Закону України «Про кінематографію».

Відповідно до нової редакції статті 15 Закону України «Про кінематографію» виробники, дистриб’ютори (прокатники) фільмів, кінокопіювальні підприємства, фонди фільмів, архіви кіно-, фото-, фонодокументів мають право на розповсюдження, а кінотеатри, кіноустановки, відеоустановки та медіа мають право на демонстрування національних та іноземних фільмів на будь-яких видах носіїв зображення, за умови внесення фільму до Державного реєстру фільмів. Відповідно до «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про медіа» Державне агентство України з питань кіно протягом 3-х місяців з дня набрання чинності Закону України «Про медіа» має розробити та подати Кабінету Міністрів України проєкт Положення про Державний реєстр фільмів. Держкіно розробляє проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державний реєстр фільмів» з урахуванням внесених Законом України «Про медіа» змін.

Означений Проєкт буде розміщено на офіційному сайті Держкіно. Враховуючи викладене, звертаємо увагу на те, що до прийняття Урядом проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державний реєстр фільмів» діятиме постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1315 «Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів». У зв’язку з цим, процедура державної реєстрації та оформлення державного посвідчення на право розповсюдження фільмів – залишається без змін.

https://www.facebook.com/photo?fbid=551637657135575&set=a.230242422608435