f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Журнал "Кіно-Театр":Прем'єра документального фільму "Свобода у вогні: боротьба України за свободу"

01.03.2023

Журнал "Кіно-Театр"

У Києві пройшла прем'єра документального фільму "Свобода у вогні: боротьба України за свободу" Євгена Афінеєвського (США).

Закритий допрем'єрний показ відбувся 22 лютого у кінотеатрі "Жовтень". Фільм розповідає про українських волонтерів, військових, медиків і цивільних, про ті зміни, через які вони пройшли за рік війни. Присвячена "Свобода у вогні" журналістам та їхній відвазі у воєнних обставинах.

Режисер Євген Афінеєвський розповів про появу фільму: "Коли я закінчив фільм "Зима у вогні" про Революцію Гідності, багато хто запитував, чи я продовжуватиму історію, адже війна почалася тоді, у 2014 році. Ми ще продовжували знімати у 2014 та 2015 роках. У 2014-2015 роках я особисто сподівався, що багато українських кінематографістів створюватимуть свої фільми про війну, але вже у 2022 році, після того, як світ перестав звертати увагу на війну, я відчув необхідність повернутися і продовжити історію, розпочату на Майдані.

Україна є щитом для всього Європейського Союзу від російського імперіалістичного агресора та український народ б'ється у цій війні за свободу та демократію всього світу". Знімальна команда включала 43 операторів, 9 режисерів монтажу. До зйомок долучились десятки людей, сотня їх поділилась своїми історіями. Участь у створенні фільму взяв 24 Канал, у співпраці з журналістами якого було відзнято частину матеріалу.

Світова прем'єра кінострічки відбулась на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де вона здобув премію Kineo Award. Відбулись і покази на інших міжнародних кінофестивалях.

За матеріалами 24 Каналу

https://www.facebook.com/profile.php?id=100059190293203