f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо режисера, сценариста, письменника Олександра Жовна з днем народження!

17.02.2023

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Національна спілка кінематографістів України вітає з днем народження Олександра Юрійовича Жовна з 63-м днем народження! Пишаємось Вашим щедрим талантом і посвятою свого педагогічного життя дітям! Бажаємо міцного здоров`я, гарного настрою, нових літературних і кінематографічних творів!

Український педагог, письменник, кіносценарист, та режисер. Член Національної спілки письменників України і Національної спілки кінематографістів України. Заслужений діяч мистецтв України (2008). Олександр Юрійович Жовна народився 15 лютого 1960 року в місті Новомиргород Кіровоградської області. 1982 року закінчив Київський педагогічний інститут імені Горького (нині — Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова).

Автор книжок «Партитура на могильному камені», «Вдовушка», «Експеримент», «Маленьке життя». Твори Жовни видано в Токіо та Нью-Йорку. За оповіданнями Олександра Жовни «Партитура на могильному камені», «S. H. Second hand», «Експеримент» знято фільми «Партитура на могильному камені» (1995), «Second hand» (обидва — режисер Ярослав Лупій), «Ніч світла» (режисер — Роман Балаян).

2008 року Олександр Жовна дебютував як режисер, екранізувавши власну драму «Маленьке життя». Стрічка взяла участь у кінофестивалях «Покров» та «Молодість», а 20 листопада 2008 року відбулася її благодійна презентація в Будинку кіно Києва в рамках соціального проекту «Народний кінозал» Групи компаній «Фокстрот».

Залишаючись помітною фігурою у сучасній українській культурі, Жовна майже 30 років працює педагогом у Новомиргородському інтернаті для розумово відсталих дітей, свідомо відмовляється від переїзду до Києва. На запитання, що його тримає на такій непростій роботі, — відповідає: «Тут починаєш вчитися відчувати серцем. Ці люди — з маленьким розумом, але з дуже великим серцем».

Більш детально: http://librarychl.kr.ua/kn_in/su4asni-pysmennyky/zhovha.php

https://www.facebook.com/klominska

Fantasporto - Porto International Film Festival.

Тепер Португалія. Після Талліна та Мілану фільм українського режисера Олександра Жовни «Сашенька» знятий кінокомпаніє Cinemastudio за підтримки Держкіно України та Міністерства культури України в основній програмі міжнародного кінофестивалю в Порто. Після Португалії фільм запрошено на міжнародний кінофестиваль в Сан-Франциско.

https://www.facebook.com/OleksandrZhovna

Письменник та режисер з Кіровоградщини зняв фільм про "шокуючий виворіт радянської моралі"

https://suspilne.media/177557-pismennik-ta-reziser-z-kirovogradsini-znav-film-pro-sokuucij-vivorit-radanskoi-morali/