f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"ШО, УЖЕ УБІЛІ?!"

09.11.2022

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

З новітньої історії війн з культурними інституціями.

Не треба думати, що от се, за нинішньої влади, почалися такі війни. Було й до того... Ось вам оповідочка (від кого почув - не пригадую) часів, коли Києвом правила бандюківська маладая каманда Леоніда Черновецького. Яка намагалася усе імущество міста прибрати до рук.

Йдеться про Центр Леся Курбаса, який знаходиться побіля Софіївської площі. Нічо' сєбє, подумали маладиє мафіозі. Центр театральної культури, і в таком помєщеніі - обхохочешся. Ми тут сєрьйозним дєлом занімаємся, а еті в тєатр іграются...

А тут ще й термін оренди приміщення у Центру закінчувався. Словом, двоє маладих людей уповні бандітской наружності приходять в Центр Курбаса (ледь не написав Довженко-центр). Заходять у приймальню, і до секретарки:

- Ми к гаспадіну Курбасу!

Секретарка аж розгубилась:

- А єво нєт.

- Ну, нічєво - ми падаждьом.

І повсідались у кріселка, яко крутиє чувакі із голівудського вестерну.

Секретарка:

- Так єво вообще нєт, он нє прідьот.

- Как ето нє прідьот?

- Єво... ето... убілі.

- Убілі,- здивувались мафіозі,- уже??

Поняття зеленого вони не мали, хто такий Лесь Курбас.

Добре, що у Центру Курбаса були поважні захисники - передусім Лесь Танюк, Царство йому Небесне, Неллі Корнієко, яка й донині очолює інституцію... А то, як знати, пацани такіє вопроси рєшалі бистро.

P.S. Пригадалась оповідка від Богдана Ступки. Коли Черновецького обрали київським мером, Ступка записався до нього на прийом.

- Думав попросити щось для нашого театру.

Заходжу, він дивиться, каже: "Я вас знаю, ви - Ступка".

Я підбадьорився, кажу: я прийшов поговорити з вами про наш театр імені Івана Франка.

І раптом почув у відповідь: "Тєатр Франка? А гдє он находітса?".

Ото і все з такими людішками. Керують всим і вся - із чотирикласною, фактично, освітою, купленими дипломами і прикупленими (від влади вищої, а то й від церкви якої) індульгенціями.

Чи буде кінець цьому? Поки що нічого оптимістичного - навіть на горизонті. Хоча - щось же й від нас залежить! Лупаймо ці скелі - вони й порозлітаються.

P.P.S. Якби я сьогодні був побіля приміщення Довженко-центру, я би запитав новопризначену керовніцу, що вона знає про Довженка? Сумніваюсь, що знає хоч щось конкретне. І фільми, звісно, не дивилась. Такі люди й не розуміють, на фіга фільми якихось довженків зберігати? Їх же всіх повбивали колись, фізично чи духовно,- так і дєло с концом. Осталось - добіть, токі і всєво, токі і всєво...

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach