f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Будинку кіно можуть почати реконструкцію

29.07.2021

На сайті Національної спілки кінематографістів України з'явилось оголошення про засідання секретаріату правління НСКУ. На порядку денного, крім іншого – "Про перспективи майбутньої реконструкції Будинку кіно" з повідомленням від голови спілки Олеся Янчука.

Засідання секретаріату правління НСКУ заплановане на 17:00 27 липня. Суспільне Культура звернулося до представників НСКУ за коментарем, проте на момент виходу публікації відповіді ще не отримало.

Про події навколо будівлі Суспільне Культура розповідала у квітні. Тоді частину співробітників звільнили, а серед кінематографістів ширилися чутки, що будівлю готують до банкрутства та передачі на модернізацію.

Голова Спілки кінематографістів — організації, якій належить цей будинок, — Олесь Янчук спростував інформацію, що будівлю збираються продавати. У коментарях Суспільне Культура він запевнив: як і інші культурні заклади, Будинок кіно зачинили на час карантину.


"Київський Будинок кіно має безперечну історичну та культурну цінність, як і архітектурну, яка не потребує покращення. Тут, в рідкісному для України поліпрофессіональному спілкуванні і змішуванні, формувалися покоління кінематографістів, критиків, художників, письменників, артистів, філософів, громадських діячів", — каже арткуратор та критик Костянтин Дорошенко.


Будинок кіно — зразок "радянського футуризму", побудований у 1974 році за проєктом українського архітектура Федора Боровика. Його інтер'єр оформлений творами експериментальних майстерень художньої кераміки. Є культурним центром, в якому вже багато років проводяться виставки, фестивалі та інші заходи.

https://suspilne.media/150796-u-stolicnomu-budinku-kino-mozut-pocati-rekonstrukciu/